Իմ նպատակն է թույլ չտալ մեր Հայրենիքի անվտանգությանը սպառնացող պայթունավտանգ իրավիճակներ. ոստիկանության ծառայողն աշխատանքից ազատվելու զեկուցագիր է ներկայացրել
10/12/2020 16:33
Ոստիկանության ծառայող Վանիկ Պարույրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Հարգելի գործընկերներ.
Մենք բոլորս, ծառայության անցնելով Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունում, երդվել ենք հավատարիմ լինել Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգին, անվերապահորեն ղեկավարվել օրենքներով, պաշտպանել մեր Հայրենիքը, արդար և անկողմնակալ իրականացնել մեզ տրված լիազորությունները, ազնիվ և բարեխիղճ կատարել մեր ծառայողական պարտականությունները։ Մենք կոչված ենք դրա համար։
Ես, ինչպես իմ ծառայակից բազմաթիվ ընկերներ, պատրաստ ենք եղել մեր կյանքը զոհաբերել հանուն մեր Հայրենիքի։ Ինչպես ներկայումս, այնպես էլ նախկինում, փորձել ենք հնարավորինս արդար և անկողմնակալ կատարել մեր ծառայողական պարտականություններն ու օրենքով վերապահված մեր լիազորությունները և շարունակելու ենք նույն կերպ, ինչ էլ որ լինի։
Սակայն ներկայումս մենք բոլորս, ինչպես և մեր հայրենակիցները, կանգնած ենք էլ ավելի լուրջ վտանգի առաջ, քան թուրք-ադրբեջանական ահաբեկչական տականքների կողմից հրահրված, պարտադրված պատերազմի ժամանակ, որի ընթացքում մենք բոլորս կորցրել ենք լավագույն մարդկային հատկանիշներով օժտված մեր ՀԵՐՈՍ ընկերներին և հարազատներին։ Ներկայիս մարտահրավերը ոչ պակաս սթափություն, պատասխանատվություն և համախմբվածություն է պահանջում յուրաքանչյուրիցս, ուստի պետք է լինենք առավել զգոն, պատասխանատվության բարձր զգացումով, գիտակցենք մեր առաջ դրված խնդիրները և պատվով կատարենք դրանք, չէ որ մեզնից է մեծամասամբ կախված մեր Հայրենիքի անվտանգության երաշխիքը։
Ես հասկանում եմ մի պարզ բան.
Այսօր մեր երկիրը բաժանված է երկու տարբեր ճակատների, որոնցից յուրաքանչյուրը վստահ է իր դիրքորոշման մեջ և պատրաստ է իր գաղափարի համար պայքարել մինչև վերջ։ Այդ պայքարն, իմ անձնական կարծիքով, կարող է, և սպառնում է երկրի ներքին և արտաքին անվտանգությանը, ուստի իմ կոչն է և իմ բոլոր ծառայակից ընկերներին և բոլոր հայրենակիցներիս, թույլ չտալ իրադարձությունների նմանատիպ զարգացմանը, իսկ ստեղծված իրավիճակը լուծել բացառապես Սահմանադրությանը և օրենքներին համապատասխան, այլ ոչ թե որևէ մեկի էմոցիոնալ և ոչ սթափ որոշումներով։ Ես չեմ պատրաստվում իմ մասնակցությունն ունենալ որևէ մեկի աթոռակռվին, այլ իմ նպատակն է թույլ չտալ մեր Հայրենիքի անվտանգությանն սպառնացող պայթունավտանգ իրավիճակներ և թող ՀԱՅ-ը որոշի իր ապագան, այլ ոչ թե որոշակի անձանց շրջանակ։
Ես, իմ կամքով, աշխատանքից ազատվելու զեկուցագիր եմ ներկայացրել՝ հույս ունենալով, որ իմ խոսքը կդառնա լսելի ու հասկանալի բոլորին, մենք կհամախմբվենք, յուրաքանչյուրս կդրսևորի բարձր պատասխանատվության զգացում և իր լուման կներդնի մեր Հայրենիքի խաղաղ և արժանապատիվ ապագան կառուցելու գործում։

Моя цель не допустить угрожающей безопасности нашей Родины взрывоопасной ситуации – служащий полиции подал рапорт об увольнении
10/12/2020 19:44
Служащий полиции Ваник Паруйрян подал рапорт об увольнении по собственному желанию.
«Поступая на службу, мы все поклялись быть преданными полиции Республики Армения, конституционному порядку, безоговорочно руководствоваться законами, защищать нашу Родину, справедливо и беспристрастно осуществлять свои полномочия, честно и добросовестно исполнять свои служебные функции», - написал на своей странице в в Facebook Ваник Паруйрян.
Он отметил, что как сейчас, так и в прошлом они пытались справедливо и беспристрастно выполнять свои служебные обязательства и возложенные законом полномочия.
«Сегодня мы все, как и наши соотечественники стоим перед более серьезной опасностью, чем во время спровоцированной и навязанной турецко-азербайджанскими террористами-подонками войны, в которой мы потеряли лучших из своих друзей ГЕРОЕВ и родственников. Нынешняя угроза требует от каждого из нас не меньшей трезвости, ответственности и сплоченности, посему мы должны быть более бдительными, проявлять высокое чувство ответственности, осознавать поставленные перед нами задачи и с честью выполнять, поскольку безопасность Родины зависит во многом от нас.
Я понимаю простую вещь:
Сегодня наша страна разделена на две части, каждая из которых уверена в своей позиции и готова сражаться за свою идею до конца. Эта борьба, по моему мнению, может и угрожает внутренней и внешней безопасности страны, посему я призываю всех своих друзей-сослуживцев и всех соотечественников не допускать подобного развития событий, а создавшуюся ситуацию разрешить исключительно в соответствии с Конституцией и законами, а не за счет чьих-то эмоциональных и нетрезвых решений. Я не собираюсь участвовать в борьбе за власть на чьей-либо стороне, моя цель не допустить угрожающей безопасности нашей Родины взрывоопасной ситуации, пусть Армянин сам решит свое будущее, а не определенный круг людей.
Я представил рапорт об увольнении по собственному желанию в надежде, что мои слова будут услышаны и поняты всеми, мы сплотимся, каждый проявит высокое чувство ответственности и внесет свой вклад в дело построения достойного и мирного будущего нашей Родины.