Պուտինն աջակցել է ԵԱՏՄ-ում ինտեգրումը զարգացնելու նախագծին
Ռուսաստանը սատարում է Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում մինչև 2025 թվականն ինտեգրման զարգացման ռազմավարության նախագիծը, որը նախատեսում է ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի և աշխատուժի ընդհանուր շուկայի ձևավորում, ինչպես նաև միասնական թվային տարածության ստեղծում:
«Մենք աջակցում ենք մինչև 2025 թվականը Եվրասիական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղությունների նախագիծը, որը պատրաստվել է հինգ երկրների կառավարությունների կողմից, որը նախատեսում է ավարտել ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի, աշխատուժի, ինչպես նաև մեկ թվային տարածքի ընդհանուր շուկայի ԵվրԱզԷՍ-շրջանակներում», - ուրբաթ հայտարարել է Պուտինը՝ Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին:
Նրա խոսքով՝ դա նպատակ ունի խթանել ԵԱՏՄ անդամ երկրների տնտեսությունների աճը և բարելավել քաղաքացիների բարեկեցությունն ու կյանքի որակը:

Путин поддержал проект по развитию интеграции в ЕАЭС
Россия поддерживает проект стратегии развития интеграции в рамках Евразийского экономического союза до 2025 года, который предусматривает формирование общего рынка товаров, услуг, капитала и рабочей силы, а также создание единого цифрового пространства, заявил президент РФ Владимир Путин.
«Мы поддерживаем подготовленный правительствами "пятерки" проект стратегических направлений развития евразийской интеграции до 2025 года, предусматривающий завершение формирования в рамках ЕврАзЭС общего рынка товаров, услуг, капитала, рабочей силы, а также единого цифрового пространства», - сказал Путин в пятницу на заседании Высшего Евразийского экономического совета, которое проходит по видеосвязи.
По его словам, это нацелено на то, чтобы стимулировать рост экономик государств, входящих в ЕАЭС, и повысить благосостояние и качество жизни граждан.