Ցավում եմ, որ վարչապետի խոսնակից շուրջ 8 ժամ պահանջվեց՝ անբովանդակ արձագանքով հանդես գալու և Ալիևի ու Էրդողանի հայտարարություններին պատասխանելու համար. Տոնոյան
11/12/2020 12:51
Ես, որպես հայ, անասելի ամոթի, ցավի, անզորության զգացողություն ունեցա երեկ Բքվում Էրդողանի հայտարարությունները լսելով, բայց այդ հայտարարությունների ազդեցությունն ավելի բացասական հետևանք թողեց այն ժամանակ, երբ ՌԴ պաշտոնատար անձիք ավելի շուտ արձագանքեցին դրանց, քան Հայաստանի պատկան մարմինները, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
«Ես ցավում եմ, որ ՀՀ կառավարությունից, վարչապետի խոսնակից շուրջ 8 ժամ պահանջվեց, որ անբովանդակ արձագանքով հանդես գան և պատասխանեն Ալիևի և Էրդողանի հայտարարություններին: Ընդդիմության այս կամ այն գործիչի քննադատությունից հետո վարչապետն աճապարում է մտնել լայվ և արձագանքել բոլոր հնարավոր թեզերին կամ մեղադրանքներին, սակայն հետպատերազմյան շուրջ մեկ ամսվա ընթացքում չի ունեցել այնքան համարձակություն, որ արձագանքի Ալիևի՝ մինչև այս պահը հնչեցրած ստորացուցիչ հայտարարություններին», - շեշտեց պատգամավորը:.
Նրա խոսքով, երբ թշնամու կողմից հնչում են հայտարարություններ, թե Զանգեզուրը, Սևանը, Երևանն ադրբեջանական հողեր են, Նիկոլ Փաշինյանի կողմից արձագանք այպես էլ չի լինում, բայց վերջինս չի զլանում կորցրած օծանելիքի վերաբերյալ հանդես գալ ֆեյսբուքյան գրառմամաբ կամ լայվով:

Досадно, что пресс-секретарю премьера потребовалось около 8 часов, чтобы выступить с бессодержательным комментарием и ответить Алиеву и Эрдогану – Ивета Тоноян
11/12/2020 14:32
Как армянка я испытала невероятное чувство стыда, боли и бессилия, когда я услышала заявления Эрдогана в Баку, однако результат воздействия этих заявлений был более негативным, когда официальные лица РФ отреагировали на них раньше, чем надлежащие органы Армении, заявила на брифинге в парламенте депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«Досадно, что правительству, пресс-секретарю премьер-министра потребовалось около 8 часов, чтобы выступить с бессодержательным комментарием и ответить на заявления Алиева и Эрдогана. После критики того или иного деятеля оппозиции премьер-министр спешит выйти в прямой эфир и ответить на все возможные тезисы или обвинения, однако на протяжении примерно одного месяца после войны ему так и не хватило смелости ответить на озвучиваемые Алиевым по сей день унизительные заявления», - отметила депутат.
По ее словам, когда со стороны врага звучат заявления о том, что Зангезур, Севан Ереван являются азербайджанскими землями, Никол Пашинян так и не отвечает на них, однако он не упускает случая, чтобы выйти в лайв или написать на своей странице в Facebook об украденной из его резиденции парфюмерии.