Թրամփ. Շաբաթ կսկսվի կորոնավիրուսի դեմ բնակչության անվճար պատվաստումը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Pfizer և Moderna կորոնավիրուսային պատվաստանյութերն անցել են «անվտանգության ոսկե ստանդարտը» և հայտնել, որ շաբաթ կսկսվի բնակչության անվճար պատվաստումը:
«Pfizer և Moderna ընկերությունները հայտարարել են, որ իրենց պատվաստանյութերի արդյունավետությունը 95 տոկոս է: Այդ պատվաստանյութերը շատ անվտանգ են», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
Նախագահի խոսքով՝ փորձարկումների արդյունքում երկու պատվաստանյութերն էլ հաղթահարել են «անվտանգության ոսկե չափանիշը», իսկ ԱՄՆ-ն դարձել է առաջին երկիրը, որը ստեղծել է անվտանգ պատվաստանյութ:

«Меньше чем через 24 часа». Трамп анонсировал начало вакцинации в США
Президент США Дональд Трамп заявил, что вакцины от коронавируса компаний Pfizer и Moderna преодолели «золотой стандарт безопасности» и сообщил, что бесплатная вакцинация населения начнется в субботу.
«Pfizer и Moderna объявили, что их вакцины эффективны приблизительно на 95%, далеко за пределами ожиданий, эти вакцины также очень безопасны», – написал Трамп в Twitter.
Американский лидер отметил, что прошедшие испытания доказали, что вакцины преодолели «золотой стандарт безопасности», а США стала «первой страной, создавшей безопасную вакцину».