YouTube-ի և Google-ի այլ ծառայությունների լայնածավալ խափանում է տեղի ունեցել, խնդիրներ են նկատվում նաև Հայաստանում
Մի շարք երկրներում Google-ի օգտատերերն ընկերության ծառայությունների խափանման են բախվել, հայտնում է Downdetector կայքը, որը վերահսկում է ինտերնետային հանրաճանաչ ռեսուրսների անջատումները և ընդհատումները:
Մասնավորապես, խնդիրներ են առաջանում, երբ փորձ է կատարվում մուտք գործել Youtube, Gmail և այլ կորպորատիվ կայքեր:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ խնդիրները գրանցվել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Գերմանիայի, ինչպես նաև Մեծ Բրիտանիայի, Իտալիայի և եվրոպական այլ երկրների բնակիչների շրջանում:
Նշվում է, որ Google-ի օգտատերերի շուրջ 86%-ը բողոքում է իր հաշիվ մուտք գործելու խնդիրներից, 13%-ը՝ որոնման հետ կապված դժվարություններից:
Google փոստի օգտվողների շուրջ 76%-ը բողոքել է իրենց հաշիվ մուտք գործելու խնդիրներից, 17%-ը հայտնել է կայքի հետ կապված տեխնիկական խնդիրների մասին, և ևս հինգ տոկոսը խնդիրներ են ունեցել իրենց նամակներում հաղորդագրություններ ստանալու հետ կապված:
YouTube-ի օգտագործողների մոտ 49%-ը հայտնել է ռեսուրսի կայքի հետ կապված խնդիրների մասին, 45%-ը՝ տեսանյութեր դիտելիս, և ևս չորս տոկոսը կայքում ունեցել է ավտորիզացման խնդիր:

В работе YouTube и других сервисов Google произошел масштабный сбой, неполадки наблюдаются также в Армении
14/12/2020 16:25
Пользователи Google в ряде стран столкнулись со сбоем в работе сервисов компании, следует из данных на сайте Downdetector, который отслеживает сбои и отключения на популярных интернет-ресурсах.
В частности, возникают проблемы при попытки зайти на Youtube, Gmail и другие сайты корпорации.
По последним данным неполадки возникли у жителей Армении, России, Германии, а также Британии, Италии и других европейских стран.
Отмечается, что около 86% пользователей Google жалуются на проблемы со входом в учетную запись, 13% — на сложности с поиском.
Около 76% пользователей почты от Google пожаловались на проблемы со входом в учетную запись, 17% заявили о технических неполадках с сайтом, у еще пяти процентов возникли проблемы с получением сообщений на почту.
Около 49% пользователей YouTube сообщили о проблемах с сайтом ресурса, 45% рассказали о проблемах при просмотре видео, а еще четыре процента столкнулись с проблемой авторизации на сайте.