Շուտով սպասում ենք գերիների պաշտոնապես հաստատված խմբի վերադարձի մեկնարկին. Փաշինյան (Տեսանյութ)
Մոտեցել ենք գերիների վերադարձի գործընթացի մեկնարկին, շուտով սպասում ենք գերիների պաշտոնապես հաստատված խմբի վերադարձի մեկնարկին, «Քաղաքացու հետ զրույց»-ի ձևաչափով ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այս փուլում վերադարձվելու են այն գերիները, որոնց գերեվարված լինելու փաստը հաստատված է պաշտոնապես Ադրբեջանի և Կարմիր խաչի կողմից:
«Դրանից հետո ավելի շատ կկենտրոնանանք գտնվելու վայրն անհայտ մեր եղբայրների փնտրտուքի վրա, որոնց մի մասը, հնարավոր է, գերեվարված է», - ասաց Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ նոր թափով պետք է տեղի ունենա նաև զոհվածների մարմինների փնտրտուքն ու չճանաչված մարմինների ճանաչման գործընթացը: Նա ընդգծեց, որ ամեն ինչ արվում է գործընթացն օր առաջ ավարտելու համար, բայց մինչև տարեվերջ չեն կարող այն ամբողջությամբ ավարտել:
Վարչապետը նաև նկատեց, որ գտնվելու վայրն անհայտ անձանց որոնողական աշխատանքների համար շատ կարևոր է ընդհանուր միջավայրի բարելավումը:

Group of confirmed captives expected to return to Armenia soon - Armenia's PM
We have approached to the launch of process of return of captives and soon are expecting the arrival of officially confirmed group, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
He said the captives, whose being captured have been confirmed both by official Azerbaijan and Red Cross will be returned.
“After it we will focus more on searching our missing brothers part of who have probably been captured,” Pashinyan said.
He stressed the search works as well as the identification process must receive new impetus. Pashinyan noted that everything is being done to end the process a day earlier but it cannot be fully completed by the end of the year.