Նիկոլ Փաշինյանն ասֆալտին է փռվել թուրքի կողմից. Արփինե Հովհաննիսյան
Իրավապահ համակարգը երկուսուկես տարի կատարել է Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգները՝ պատերին ծեփելով, ասֆալտին փռելով, Արժանապատվության երթի ժամանակ հայտարարեց ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր, Արդադարատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը։
«Այժմ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը ասֆալտին է փռվել թուրքի կողմից, շարունակում է իրավապահ համակարգից ակնկալել, որ նրանք կատարեն իր հրահանգները ու պայքարել Հայաստանի արժանապատիվ քաղաքացիների դեմ», - ասաց նա։
Արփինե Հովհաննիսյանը իրավապահ համակարգի աշխատակիցներին կոչ արեց ցույց տալ, որ իրենք էլ հայրենիք ունեն։
«Այդ հայրենիքը միայն իմը չէ, Իշխանինը չէ, ձերն էլ է և, ուրեմն, Նիկոլ, հեռացիր», - ասաց Հովհաննիսյանը։

Никол Пашинян уложен на асфальт турком – Арпине Ованнисян
Правоохранительная система на протяжении двух с половиной лет исполняла приказы Никола Пашиняна – «размазывая по стенкам», «укладывая на асфальт», заявила сегодня во время «Шествия достоинства» бывший министр юстиции Армении Арпине Ованнисян.
«Сейчас, когда Никол Пашинян уложен на асфальт турком, он продолжает надеяться, что правоохранители будут выполнять его указания и бороться против достойных граждан Армении», - сказала Арпине Ованнисян.
Она призвала сотрудников правоохранительных органов продемонстрировать, что у них есть родина.
«Эта Родина не только моя, не только Ишхана, она также ваша. И, следовательно, Никол уходи», - заявила Арпине Ованнисян.