Վերջին ամիսներին, առավել ևս պատերազմի մեկնարկից մինչ օրս, իմ ընտանիքի որևէ անդամ Հայաստանից դուրս չի եկել. Փաշինյան (Տեսանյութ)
14/12/2020 12:24
Արդեն մեկ ամիս, կամ, գուցե, ավելի շատ, ստահոդ տեղեկությունների շրջանակներում պարբերաբար տեղեկություններ են շրջանառվում նաև իմ ընտանիքի անդամների մասին, իբր երեխաներս Հայաստանը լքել են. ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Վերջին ամիսներին, առավել ևս պատերազմի մեկնարկից մինչ օրս, իմ ընտանիքի որևէ անդամ Հայաստանից դուրս չի եկել և չի պատրաստվում դուրս գալ։ Արդեն ամենօրյա լրահոսի մաս են դարձել արտերկրում մեր ընտանիքի ունեցած առանձնատների մասին խոսակցությունները, և սա ոմանք դարձրել են իրենց պայքարի հիմնական գործիք։ Մինչդեռ, պիտի իմանաք, որ միակ անշարժ գույքը, որին երկիր մոլորակի վրա տիրապետում է իմ ընտանիքը, Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում գտնվող բոլորիդ հայտնի բնակարանն է», - ասաց վարչապետը։

В последние месяцы, тем более с начала войны и до сих пор, никто из членов моей семьи не уезжал из Армении – Никол Пашинян (Видео)
14/12/2020 13:32
Уже месяц или, возможно, больше постоянно распространяются вымышленные сведения о членах моей семьи, якобы мои дети покинули Армению, заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В последние месяцы, тем более с начала войны и до сих пор, никто из членов моей семьи не уезжал и не собирается уезжать из Армении. Разговоры об особняках нашей семьи заграницей уже стали частью ежедневных новостей, и некоторые превратили это в основной инструмент борьбы. Между тем, вы должны знать, что единственная недвижимость, которой владеет моя семья на этой планете – известная всем квартира в административном районе Шенгавит», - сказал премьер-министр.