«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հետագա գործունեության հետ կապված հարցերը քննարկելու նպատակով վարչապետը փոխնախարարին գործուղում է Մոսկվա
15/12/2020 13:23
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 17-19-ը կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա)` «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հետագա գործունեության հետ կապված հարցերը քննարկելու նպատակով։
Որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետը Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարին հանձնարարել է ապահովել գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Արմեն Սիմոնյանի՝ Ռուսաստանի Դաշնություն գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն ներկայացնելը:
Հիշեցնենք՝ Ռուսաստանի և Հայաստանի տրանսպորտային գերատեչությունները կարգավորել են տարաձայնությունները Հարավկովկասյան երկաթուղու («Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության 100% դուստր ձեռնարկությունն) գործունեության ոլորտում։

Представитель правительства Армении в Москве обсудит вопросы деятельности компании «Южно-Кавказская железная дорога»
Замминистра территориального управления и инфраструктур Армении Армен Симонян в Москве обсудит вопросы дальнейшей деятельности компании «Южно-Кавказская железная дорога» (ЮКЖД).
Как сообщается на сайте правительства, решением премьера Армении Никола Пашиняна, для обсуждения вопросов, связанных с дальнейшей деятельностью компании ЮКЖД с 17 по 19 декабря в Москву командируется заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армении Армен Симонян.
Напомним, что в начале сентября транспортные ведомства России и Армении урегулировали разногласия в сфере деятельности Южно-Кавказской железной дороги (100%-ая «дочка» РЖД), управляющей железными дорогами республики, сообщил Минтранс РФ.