«Էն միակ հույսը, որ անտառներում ողջ մնացած երեխա ունենք, էդ հույսն էլ չկա». անհետ կորածների ծնողները կոտրեցին ՊՆ-ի անցակետի դարպասները (Տեսանյութ)
16/12/2020 12:54
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել են Պաշտպանության նախարարության դիմաց: Նրանք հանդիպում են պահանջում՝ փորձելով տեղեկություն ստանալ իրենց որդիներից: ​
Ծնողներն ասում են՝ պատկան մարմինների հետ հանդիպումների ժամանակ իրենց խաբում, ճանապարհում են:
«Պատերազմից հետո ավելի քան 40 օր անց 100 գերի են տարել, ի՞նչ է մտածում «վեր ընկած» ղեկավարությունը: Էն միակ հույսը, որ անտառներում ողջ մնացած երեխա ունենք, էդ հույսն էլ չկա», - ասաց մայրերից մեկը:
«Հայաստանի սահմանները «ցանկապատեք»», - բարձրաձայնեց ծնողներից մեկը:
Նրանք կոչ են անում բոլորին՝ բանվորներին, գյուղացիներին, մտավորականներին ու մյուսներին միանալ իրենց պայքարին.

«У нас уже нет даже надежды, что в лесах остались живые парни» – родители без вести пропавших военнослужащих собрались у Минобороны
16/12/2020 13:28
Родственники без вести пропавших военнослужащих собрались сегодня перед зданием министерства обороны Армении. Они требуют встречи и хотят получить информацию о своих сыновьях.
Родители говорят, что во время встреч с надлежащими органами их обманывают, пытаются отделаться от них.
«После войны прошло больше 40 дней снова взяли в плен 100 человек, о чем думает "сидящее" в своих кабинетах руководство? Единственная наша надежда, что в лесах остались живые парни, уже потеряна», - сказала одна из матерей.
«Вы лучше поставьте забор на границах Армении», - заявил другой родитель.
Родители призывают всех – рабочих, крестьян, представителей интеллигенции – присоединиться к их борьбе: