Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել հրադադարի կոպիտ խախտումները, որոնք ոտնահարում են նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթները. ՀՀ ԱԳՆ
Ռուսական «Կոմերսանտ» թերթին տված մեկնաբանությունում՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Լեյլա Աբդուլաևան պնդել է, որ «հայկական զինված ուժերը պետք է դուրս բերվեն Ղարաբաղից»:
Մեկնաբանություն ստանալու խնդրանքով Aysor.am-ը դիմել է ՀՀ արտգործնախարարություն։
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանն ասել է, որ «նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ հստակ և աներկբա նշված են եղել այն շրջանները, որտեղից հայկական զինված ուժերն արդեն իսկ դուրս են բերվել»:
«Ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմի միակողմանի մեկնաբանությունները նպատակ ունեն արդարացնելու վերջին օրերին իր կողմից արցախա-ադրբեջանական շփման գծում հրադադարի կոպիտ խախտումները, որոնք ոտնահարում են վերոնշյալ հայտարարության դրույթները», - նշել է Նաղդալյանը։

Азербайджан пытается оправдать грубые нарушения прекращения огня, которые противоречат положениям заявления от 9 ноября - МИД Армении
16/12/2020 22:38
В заявлении от 9 ноября четко и безоговорочно отмечены те районы, из которых уже были выведены армянские вооруженные силы, заявила Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Ранее представитель МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева в комментарии российской газете "Коммерсантъ" заявила, что "армянские войска должны покинуть Карабах".
"Очевидно, что однобокие комментарии азербайджанской стороны преследуют цель оправдать грубые нарушения прекращения огня на арцахо-азербайджанской линии соприкосновения в последние дни, которые противоречат положениям вышеуказанного заявления", - отметила Нагдалян.