Պետք է հիասթափեցնեմ՝ վարչապետը մեկ շաբաթ, մեկ ամիս հետո էլ հրաժարական չի տա. Լոռու նորանշանակ մարզպետ (Տեսանյութ)
17/12/2020 12:41
Ժողովրդի մեծամասնությունն այսօր աջակցում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, դա ակնհայտ երևում է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Լոռու նորանշանակ մարզպետ Արամ Խաչատրյանը:
«Կսպասենք հերթական ընտրություններին, 2023 թվականին ժողովուրդն իր կարծիքը կարտահայտի ընտրությունների միջոցով», - նշեց նա:
Խաչատրյանի խոսքով՝ իրենց օրակարգում արտահերթ ընտրությունների հարց չկա:
Aysor.am-ի հարցին՝ անընդհատ ասվում է, որ ժողովուրդը վարչապետին վստահում է, իսկ մարդիկ, ովքեր պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, ժողովուրդ չե՞ն, նա պատասխանեց.
«Ես շատ մեծ հարգանքով եմ վերաբերվում այդ մարդկանց, դա իրենց իրավունքն է արտահայտվելու, քննադատելու, բայց դա ժողովրդի մեծամասնությունը չէ»:
Նա ասաց՝ սիրողական մակարդակով խոսակցություններ է լսել, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ցույցերին մարդկիկ գումարով են գալիս, սակայն փաստեր չունի:
Լոռու մարզպետի խոսքով՝ այսօր մարդիկ փողոց դուրս չեն գալիս, իսկ 2018-ին Հանրապետության հրապարակը լեփ-լեցուն էր:
«Եվ ոչ միայն հրապարակը, մարզերում էլ ժողովուրդը դուրս էր եկել փողոց», - ասաց Խաչատրյանը:
Նա հայտարարեց, թե պետք է հիասթափեցնի՝ վարչապետը մեկ շաբաթ, մեկ ամիս հետո էլ հրաժարական չի տա:
«Որովհետև ոչ թե ես եմ այդպես ուզում, այլ ժողովուրդը դա չի պահանջում, հարյուրավոր, հազարավոր մարդիկ մեզ տեսնում են, գրում են՝ հանկարծ նման բան չլինի», - ասաց Արամ Խաչատրյանը:

Должен вас разочаровать: премьер-министр не подаст в отставку ни через неделю, ни через месяц – новоназначенный губернатор Лори
17/12/2020 13:54
Большая часть народа сегодня поддерживает премьер-министра Никола Пашиняна, это явно видно, заявил сегодня журналистам новоназначенный губернатор Лорийской области Арам Хачатрян.
«Подождем очередных выборов, в 2023 году народ выразит свое мнение путем выборов», - отметил он.
По словам Хачатряна, в их повестке нет вопроса внеочередных выборов.
На замечание корреспондента Aysor.am, что постоянно говорится о доверии народа к премьер-министру, а разве люди, требующие отставки Никола Пашиняна – не люди, Арам Хачатрян ответил:
«Я с большим уважением отношусь к этим людям, у них есть право выражать свое мнение, критиковать, но это не большинство народа».
Он отметил, что слышал какие-то разговоры на любительском уровне, что люди приходят на митинги с требованием отставки Никола Пашиняна за деньги, но у него нет фактов.
По словам губернатора Лори, сегодня люди не выходят на улицу, а в 2018 году площадь была заполнена людьми.
«И не только площадь, в областях тоже люди выходили на улицу», - сказал он.
Арам Хачатрян также отметил, что должен разочаровать – премьер-министр не подаст в отставку ни через неделю, ни через месяц.
«Потому что так хочу не я, а народ не требует этого, сотни, тысячи людей встречаются с нами, пишут, чтобы вдруг этого не произошло», - сказал Арам Хачатрян.