Պաշտպանության նախարարը Սյունիքում է. սահմանապահ զորքերը սահմանների երկայնքով իրականացնում են տեղակայման աշխատանքներ
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց, որ գերիների տվյալների ճշտման շարունակական աշխատանքներ են տարվում:
Նա ասաց, որ գերիների հետագա փոխանակման քայլերի հետ կապված ևս շարունակվում են աշխատանքները:
«Ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են ընթանում՝ Կարմիր խաչի ու ռուսական կողմի ներգրավվածությամբ», - ասաց Ավինյանը:
Փոխվարչապետը նշեց, որ Խծաբերդից գերեվարված անձանց տվյալները ճշտվում են, ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանն Արցախում է:
«Այս հարցի շուրջ էլ ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են ընթանում, ակնկալում ենք հանգուցալուծում», - ասաց Ավինյանը:
Նա նշեց, որ Հին Շենում որոշակի լարվածություն է եղել, այս պահի դրությամբ միջդիրքային հաղորդակցությունն առկա է, խնդիրը, սակայն, ամբողջապես հանգուցալուծված չէ:
«Բայց այդ հատվածում տեղակայաված են ռուս խաղաղապահ զորքերը ու ակնկալում ենք, որ կունենանք վերջնական հանգուցալուծում: Պաշտպանության նախարարը Սյունիքում է, սահմանապահ զորքերը մեր սահմանների երկայնքով իրականացնում են տեղակայման աշխատանքներ», - ասաց փոխվարչապետը:

Armenia’s DM is in Syunik, border troops deployment works underway there – Vice PM
Armenia’s Vice Prime Minister Tigran Avinyan stated at the cabinet sitting today that works on clarifying the data of captives are underway.
He said the steps are taken for further exchange of the captives.
“Negotiations are being held with the Azerbaijani side with the involvement of the Red Cross and the Russian side,” Avinyan stressed.
The Vice PM noted that the data on persons captured from Khtsaberd is being clarified, adding that head of the Chief of Staff of the Armenian Armed Forces Onik Gasparyan is in Artsakh.
“Negotiations are being held with the Azerbaijani side, we expect resolution [of the situation],” Avinyan said.
He stressed about some tension in Hin Shen, adding that there is an intermediate communication as of now but the issue is not completely settled.
“But Russian peacekeeping troops have been deployed in the sector and we expect to reach final resolution. Minister of Defense is in Syunik, deployment works of our border troops along our border in Syunik are being carried out,” he stressed.