Ղարաբաղում ռուս սակրավորները չպայթած ականներից և արկերից մաքրել են 195 հա
Լեռնային Ղարաբաղում Մարդասիրական ականազերծման կենտրոնի ռուս սակրավորները չպայթած ականներից և արկերից մաքրել են 195 հա տարածք և 60 կիլոմետր ճանապարհ:
Ստուգվել է 405 շենք՝ չպայթած զինամթերք գտնելու նպատակով: Հայտնաբերվել և ոչնչացվել է ավելի քան վեց հազար պայթյունավտանգ առարկա:
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ համատեղ շարունակվում է զոհերի մարմինների փոխանակումը հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև, ինչպես նաև անհետ կորածների որոնումները:
Այս աշխատանքի արդյունավետությունը բարելավելու համար որոնման խմբերի քանակը ավելացել է՝ երեքից դարձել է հինգ:
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմի շտաբում տեղակայված անհետ կորած զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց վերաբերյալ տվյալների հավաքման թեժ գծին ստացվել է ավելի քան 490 հեռախոսազանգ:
Ենթակառուցվածքների վերակառուցումը և շրջանում խաղաղության պահպանումը կշարունակվեն նախատեսվածի համաձայն:

Российскими саперами в Карабахе от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 195 гектаров территории
Российскими саперами Центра гуманитарного разминирования в Карабахе от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 195 гектаров территории и 60 километров дорог. Проверено на наличие неразорвавшихся боеприпасов 405 зданий. Обнаружено и уничтожено более шести тысяч взрывоопасных предметов.
Совместно с представителями Международного Комитета Красного Креста продолжается обмен телами погибших между армянской и азербайджанской сторонами, а также поиск пропавших без вести. Для повышения эффективности данной работы увеличено количество поисковых групп – с трех до пяти.
На «горячую линию» по сбору данных о пропавших без вести военнослужащих и гражданских лицах, развернутую в штабе российского миротворческого контингента, поступило свыше 490 телефонных обращений.
Работа по восстановлению инфраструктуры и поддержанию мира в регионе продолжится в плановом порядке.