Արթուր Վանեցյանն ԱԱԾ աշխատակիցներին առաջարկում է դեկտեմբերի 20-ին այցելել Եռաբլուր
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱԱԾ պահեստազորայիններին և վետերաններին:
«Շնորհակալ եմ այս օրհասական պահին մեր Հայրենիքի ապագայի հետ կապված ձեր մտահոգության ու հնչեցրած հստակ գնահատականների համար։
Դեկտեմբերի 20-ին նշվում է Հայաստանի անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրը։ Մեզ համար շատ կարևոր և խորհրդանշական այս տոնը, ցավոք, չենք կարող նշել նախկինի պես: Այս տարին տարբերվում է նախորդ բոլոր տարիներից։ Վտանգված է մեր պետության և ժողովրդի ապագան: Հայաստանի Հանրապետությունն ապրում է իր գոյության ամենավտանգավոր շրջանը․ ունենք Արցախի զգալի մասի կորուստ, հազարավոր զոհված եղբայրներ և դեռևս չլուծված անվտանգային խնդիրներ:
Որպես ազգային անվտանգության համակարգում երկար տարիների ծառայող՝ առաջարկում եմ ազգային անվտանգության մարմինների հարգելի աշխատակիցներին, պահեստազորի սպաներին, ենթասպաներին, շարքային կազմին և սիրելի վետերաններին՝ այս տարի Հայաստանի անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրը՝ դեկտեմբերի 20-ին, այցելենք Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված մեր հերոսների հիշատակին։ Վստահ եմ՝ հենց Եռաբլուրն է այն վայրը, որտեղ մենք պետք է լինենք մեզ համար կարևոր այդ օրը:
Հրավիրում եմ և հուսով եմ՝ մեզ կմիանան նաև Ոստիկանության, Դատախազության, քննչական մարմինների և զինված ուժերի մեր հարգարժան գործընկերները:
Սպասում եմ բոլորիդ դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 12:00-ին, Եռաբլուրում», - գրել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։

Артур Ванецян предлагает сотрудниками СНБ посетить военный пантеон «Ераблур» 20 декабря
Председатель партии «Родина», бывший директор Службы национальной безопасности Армении генерал-майор Артур Ванецян поблагодарил резервистов и ветеранов СНБ.
«Благодарю за озвученные вами четкие оценки и обеспокоенность относительно будущего нашей Родины в этот судьбоносный момент.
20 декабря отмечается день сотрудника органов безопасности Армении. К сожалению, этот очень символичный и важный для нас праздник мы не можем отметить как прежде. Этот год отличается от всех предыдущих лет. Будущее нашего государства и народа под угрозой. Республика Армения переживает самый опасный период своего существования: у нас есть потеря значительной части Арцаха, тысячи погибших братьев, пока нерешенные вопросы безопасности.
Как человек, долгие годы прослуживший в системе национальной безопасности, предлагаю уважаемым сотрудникам органов национальной безопасности, офицерам резерва, рядовому составу и дорогим ветеранам в этом году 20 декабря, в день сотрудника органов безопасности Армении, посетить военный пантеон "Ераблур", воздать дань уважения памяти наших павших при защите Родины героев. Уверен, что "Ераблур" – это то место, где мы должны быть в этот важный для нас день.
Приглашаю и надеюсь, что к нам присоединятся также наши уважаемые коллеги из полиции, прокуратуры, следственных органов и Вооруженных сил.
Жду всех 20 декабря в 12:00 в военном пантеоне "Ераблур"», - написал председатель партии «Родина», бывший директор СНБ Артур Ванецян.