ՀՀ սահմանների անձեռնմխելիությունը ոտնձգությունների ենթարկող վարչախումբն իր ղեկավարի հետ ժամ առաջ պետք է հեռանա իշխանությունից. Սեյրան Օհանյան
18/12/2020 12:48
Իշխանության պետք է գան հայ ժողովրդի շահերը ներկայացնող ուժեր, որոնք էլ ստեղծված իրավիճակում պատասխանատվություն կստանձնեն՝ ապահովելու Հայաստանի սահմանների անձեռնմխելիությունը, այս մասին գրառում է արել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի հերոս Սեյրան Օհանյանը։
«Հայաստանի, Արցախյան ազատագրական շարժման պատմությանը անտեղյակ, հայտարարված հրադադարից հետո ժողովրդի, բանակում ծառայող որդիների ճակատագիրը բախտի քմահաճույքին հանձնած, երկրում ստեղծված իրավիճակի թիվ 1 պատասխանատուն այժմ էլ պարտադրում է սեփական ժողովրդին, որ հայ-ադրբեջանական սահմանը պետք է գծեն թուրքերը և ադրբեջանցիները՝ իրենց նախապատվությամբ, իբրև թե հիմք ընդունելով խորհրդային միության սահմանները։
Հիշեցում
Խորհրդային միությունը գոյություն չունի արդեն 30 տարի։ Հայ-ադրբեջանական հակամարտությունը դեռևս հանգուցալուծված չէ։
Չկա երկխոսություն հակամարտող կողմերի միջև։
Նորանկախ Հայաստանի սահմանների անձեռնմխելիությունը ոտնձգությունների ենթարկող վարչախումբն իր ղեկավարի հետ ժամ առաջ պետք է հեռանա իշխանությունից։
Իշխանության պետք է գան հայ ժողովրդի շահերը ներկայացնող ուժեր, որոնք էլ ստեղծված իրավիճակում պատասխանատվություն կստանձնեն՝ ապահովելու Հայաստանի սահմանների անձեռնմխելիությունը, բանակցային գործընթացի վերսկսումը և արտաքին, ներքին քաղաքականության մեջ պետական գործառույթների համարձակ, լիիրավ իրականացումը», - գրել է Սեյրան Օհանյանը։

Посягающий на неприкосновенность границ Республики Армения режим вместе со своим руководителем должен немедленно уйти – Сейран Оганян
18/12/2020 15:32
К власти должны прийти представляющие интересы армянского народа силы, которые в создавшейся ситуации возьмут на себя ответственность за обеспечение неприкосновенности границ Армении, написал на своей странице в Facebook бывший министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Главный ответственный за создавшуюся ситуацию – не знающий историю Армении, освободительного Арцахского движения, оставивший на волю судьбы служащих в армии сыновей – принуждает сейчас собственный народ к тому, что армяно-азербайджанскую границу должны проводить турки и азербайджанцы, по своему предпочтению, якобы принимая за основу границы Советского союза.
Напоминание
Советский союз не существует уже 30 лет. Армяно-азербайджанский конфликт еще не разрешен.
Между конфликтующими сторонами нет диалога.
Совершающий посягательства на неприкосновенность границ независимой Республики Армения режим вместе со своим руководителем должен уйти их власти как можно раньше.
К власти должны прийти силы, представляющие интересы армянского народа, которые в создавшейся ситуации возьмут на себя ответственность за обеспечение неприкосновенности границ Армении, возобновление переговорного процесса и смелую, полноценную реализацию государственных функций во внешней и внутренней политике», - написал Сейран Оганян.