Փաշինյանի համար իր աթոռը շատ ավելի թանկ է, քան մեր հայրենիքը, նա սգո օրն օգտագործեց իր քաղաքական շահի համար. Իշխան Սաղաթելյան
19/12/2020 16:16
Նիկոլ Փաշինյանը, հայտարարելով սգո օր, այս օրը ևս օգտագործեց իր քաղաքական շահի համար, Ազատության հրապարակում հրավիրված հանրահավաքում հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այսօր նա, ըստ էության, պղծեց Եռաբլուրը։ Նա կրին երկիրը տանում է ցնցումների հանուն իր իշխանության, հանուն իր աթոռի։ Բոլորին արդեն ակնհայտ է, որ էս մարդու համար իր աթոռը շատ ավելի թանկ է, քան մեր հայրենիքը, իր աթոռը շատ ավելի թանկ է, քան մեր երկրի ներքին կայունությունը և համերաշխությունը», - հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա նշեց, թե վարչապետին պետք է հեռացնել հայրենիքը փրկելու համար։
«Պետք է կասեցնել մեր երկրի անկումը, կանխել պետական ինստիտուտների քայքայումը, պաշտպանել երկրի սահմանները և անվտանգությունը, կանխել երկրին սպասվող սոցիալ-տնտեսական կոլապսը և հումանիտար աղետը», - հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Пашинян использовал траур в своих политических целях, для него кресло дороже Родины – Ишхан Сагателян
19/12/2020 17:01
Никол Пашинян объявив траур, использовал этот день в своих политических интересах, заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
«По сути, сегодня он осквернил Ераблур. Он снова ведет страну к потрясениям ради своей власти, ради сохранения своего кресла. Всем уже ясно, что для этого человека кресло гораздо дороже, чем наша Родина, внутренняя стабильность и согласие в нашей стране», - сказал Ишхан Сагателян.
Он отметил, что премьер-министр должен быть отстранен ради спасения Родины.
«Нужно остановить крах нашей страны, предотвратить разложение государственных структур, защитить границы и безопасность государства, предотвратить нарастающий социально-экономический коллапс и гуманитарную катастрофу», - отметил Ишхан Сагателян.