Կրեմլը գնահատել է ադրբեջանական սփյուռքի հետ Նարիշկինի կապի վերաբերյալ տվյալները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին չեն հետաքրքրել Ռուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինի՝ ադրբեջանական սփյուռքի հետ ենթադրյալ կապերի մասին տեղեկությունները, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ «Проект» պարբերականը հետաքննություն էր հրապարակել, ըստ որի՝ Ռուսաստանի արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը Լեռնային Ղարաբաղում աշնանային պատերազմի ժամանակ, ենթադրաբար, գտնվում էր Մոսկվայում Ադրբեջանի առաջին փոխվարչապետ Յագուբ Էյուբովի ընտանիքի անդամի հետ: Բացի այդ, Նարիշկինն, իբր, սերտ կապեր ունի գործարար Գոդ Նիսանովի հետ, ով ծնվել է Ադրբեջանում և օգտվում է նրա ունեցվածքից, իսկ նրա դուստրն ընկերություն է անում Ադրբեջանի նախագահի դստեր՝ Լեյլա Ալիևայի հետ:
«Ո՛չ, դա չի հետաքրքրել նախագահին», - Պեսկովը պատասխանել է լրագրողների հարցին՝ Պուտինը հետաքրքրվա՞ծ է նրանով, թե ինչ է պատմել Նարիշկինի մասին ադրբեջանական սփյուռքի հետ կապված:
Ճշտող հարցին՝ արդյոք այս հարցը քննարկվել է հանդիպմանը, նախագահի մամուլի քարտուղարը նույնպես բացասական է պատասխանել:

Кремль оценил данные о связи Нарышкина с азербайджанской диаспорой
Президента РФ Владимира Путина не заинтересовала информация о якобы связях директора Службы внешней разведки России Сергея Нарышкина с азербайджанской диаспорой, сообщил журналистам пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
Ранее издание «Проект» опубликовало расследование, согласно которому глава российской Службы внешней разведки Сергей Нарышкин во время осенней войны в Нагорном Карабахе якобы находился в Москве вместе с членом семьи первого вице-премьера Азербайджана Ягуба Эюбова.
Кроме того, Нарышкин якобы имеет тесные связи с родившимся в Азербайджане бизнесменом Годом Нисановым и пользуется его имуществом, а его дочь дружит с дочерью президента Азербайджана Лейлой Алиевой.
«Нет, это не заинтересовало президента», - ответил Песков на вопрос журналистов, заинтересовало ли Путина то, что было рассказано о Нарышкине в отношении азербайджанской диаспоры.
На уточняющий вопрос о том, обсуждался ли этот вопрос на встрече, пресс-секретарь президента также ответил отрицательно.