Նիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է իր անձնական վախերով. Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ՝ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով օրերս Եռաբլուրում ստեղծված իրավիճակին։
«Իրականում՝ այն, ինչ կատարվեց Եռաբլուրում շատ ցավալի էր և վշտացնող։ Չի կարելի վարչական ռեսուրսի օգտագործմամբ՝ մարդկանց տանել սգո միջոցառման։ Դա շատ ամոթ էր և դա ամոթ էր աշխարհի առաջ, որովհետև աշխարհը տեսավ ով է ղեկավարում երկիրը», - նշել է Սաղաթելյանը։
Ըստ նրա՝ Փաշինյանի գործողություններում բացակայում է քաղաքական բաղադրիչը։ «Ես չեմ տեսնում քաղաքական պրոցես, տեսնում եմ ինչ-որ կենդանական պրոցես՝ ինչ-որ դիրքեր զբաղեցնելու, ինչ-որ մարդկանց ապացուցելու», - նշել է Սաղաթելյանը։
Երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամի առկայությունը ընդունում է նաեւ Ն.Փաշինյանը, սակայն հրաժարական չի տալիս։ Ինչու Ն.Փաշինյանը չի գնում այդ քայլին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան՝ Ա.Սաղաթելյանն ասել է. «հրաժարական չտալը կապված է կամ նրա վախերի հետ, կամ կան չավարտված ծրագրեր, որոնք պետք է ավարտի»։
Նրա դիտարկմամբ՝ Փաշինյանի ներկայիս վարքագծի հետեւանքով մենք օրեցօր կորցնում ենք մեր դիրքերը, հայությունը, այդ թվում Սփյուռքում բնակվող հոգեբանական ընկճվածության մեջ է և որևէ դրական մեսիջ մայր հայրենիքից չի ստանում։

Ара Сагателян: Никол Пашинян руководствуется исключительно собственными страхами (Видео)
Никол Пашинян руководствуется исключительно собственными страхами, заявил агентству «ФактИнфо» бывший руководитель аппарата парламента Армении Ара Сагателян, комментируя события в пантеоне воинского захоронения «Ераблур».
«На самом деле, произошедшее в «Ераблуре» сильно удручает. Нельзя возить людей на траурное мероприятие, используя административный ресурс. Стыдно, и стыдно перед миром, поскольку мир увидел, кто управляет страной», - отметил он.
По словам Сагателяна, в действиях Пашиняна отсутствует политический компонент.
«Я не вижу политического процесса, а вижу какой-то животный процесс – стремление занять какие-то позиции, что-то доказать людям», - отметил Сагателян.
Он также заявил, что нежелание Пашиняна уходить в отставку связано либо с его страхами, либо с какими-то незавершенными программами, которые ему необходимо завершить.
По его словам, из-за поведения Пашиняна «мы ежедневно теряем наши позиции, армянство, в том числе в Диаспоре, не молучает никаких положительных мессиджев с родины».