Նիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է իր անձնական վախերով. Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ՝ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով օրերս Եռաբլուրում ստեղծված իրավիճակին։
«Իրականում՝ այն, ինչ կատարվեց Եռաբլուրում շատ ցավալի էր և վշտացնող։ Չի կարելի վարչական ռեսուրսի օգտագործմամբ՝ մարդկանց տանել սգո միջոցառման։ Դա շատ ամոթ էր և դա ամոթ էր աշխարհի առաջ, որովհետև աշխարհը տեսավ ով է ղեկավարում երկիրը», - նշել է Սաղաթելյանը։
Ըստ նրա՝ Փաշինյանի գործողություններում բացակայում է քաղաքական բաղադրիչը։ «Ես չեմ տեսնում քաղաքական պրոցես, տեսնում եմ ինչ-որ կենդանական պրոցես՝ ինչ-որ դիրքեր զբաղեցնելու, ինչ-որ մարդկանց ապացուցելու», - նշել է Սաղաթելյանը։
Երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամի առկայությունը ընդունում է նաեւ Ն.Փաշինյանը, սակայն հրաժարական չի տալիս։ Ինչու Ն.Փաշինյանը չի գնում այդ քայլին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան՝ Ա.Սաղաթելյանն ասել է. «հրաժարական չտալը կապված է կամ նրա վախերի հետ, կամ կան չավարտված ծրագրեր, որոնք պետք է ավարտի»։
Նրա դիտարկմամբ՝ Փաշինյանի ներկայիս վարքագծի հետեւանքով մենք օրեցօր կորցնում ենք մեր դիրքերը, հայությունը, այդ թվում Սփյուռքում բնակվող հոգեբանական ընկճվածության մեջ է և որևէ դրական մեսիջ մայր հայրենիքից չի ստանում։

Nikol Pashinyan guided with exclusively own fears - ex-head of NA staff
Nikol Pashinyan is being guided exclusively with own fears, former head of Armenia’s parliament staff Ara Saghatelyan told PastInfo news agency, referring to what happened in Yerablur Military Pantheon on Saturday.
“In reality what happened in Yerablur is rather disappointing. You cannot head people to a mourning ceremony using the administrative resources. It is a shame, it is a shame before the world as the world saw who governs the country,” he said.
Saghatelyan said Pashinyan lacks political component in his actions.
“I do not see a political process, I see an animal process – desire to take some positions, to prove something to people,” he said.
He also stressed that Pashinyan's unwillingness to step down is either agreed with his fears or with some unfinished programs which he needs to complete.
Saghatelyan stressed that because of Pashinyan’s actions Armenia is losing its positions on a daily basis including in Diaspora too which does not get any positive messages from the homeland.