Շոյգու. Դեկտեմբերի 31-ը Ռուսաստանի Զինված ուժերում կլինի հանգստյան օր
Ռուսաստանի զինված ուժերում դեկտեմբերի 31-ը հայտարարվում է հանգստյան օր: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն՝ խորհրդակցության ժամանակ:
«Մենք որոշում ենք կայացրել դեկտեմբերի 31-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել դրա հաջորդ օրը՝ շաբաթ՝ հաշվի առնելով այն փաստը, որ տարվա վերջը բավականին լարված է, և մեզ այս օրը պետք է տարին հաջող ավարտելու համար: Այսպիսով, դեկտեմբերի 31-ը բոլոր զինված ուժերում հանգստյան օր է», - ասել է Շոյգուն:
Նա նշել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին հանձնարարվել է այս հրամանը փոխանցել բոլոր ստորաբաժանումներին, իսկ Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության վերահսկողության ազգային կենտրոնին`ստուգել դրա կատարումը:

Шойгу: 31 декабря будет выходным в Вооруженных силах России
В Вооруженных силах России 31 декабря объявлен выходным днем. Об этом сегодня, 25 декабря, сообщил министр обороны РФ Сергей Шойгу на селекторном совещании.
«Нами принято решение о переносе рабочего дня 31 декабря на завтрашний день, на субботу, с учетом того, что довольно напряженное окончание года и нам необходим этот день для того, чтобы успешно завершить год. Итак, 31 декабря является выходным во всех вооруженных силах», — сказал Шойгу.
Он отметил, что начальнику Генерального штаба Вооруженных сил РФ предписано довести это распоряжение до всех частей и подразделений, а Национальному центру управления обороной РФ проверить его выполнение.