Կապիտոլիում ներթափանցելու համար մեղադրվող տղամարդն ինքնասպան է եղել
Ջորջիայից տղամարդը, որը մեղադրվում է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցների հետ Կապիտոլիումի շենք ներխուժելու համար, ինքնասպանություն է գործել, հայտնում է New York Times-ը՝ հղում անելով դատաբժշկական փորձագետների եզրակացությանը:
Հաղորդվում է, որ նախորդ շաբաթ Կապիտոլիումի գրոհից հետո բերման է ենթարկվել 53-ամյա ֆինանսական խորհրդական Քրիստոֆեր Ս.: Դատարանի փաստաթղթերի համաձայն՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել Կապիտոլիումի տարածք ապօրինի մուտք գործելու, ինչպես նաև պարետային ժամը խախտելու համար:
Ինքը` Քրիստոֆերը, հինգշաբթի դատարանի առջև կանգնելով, իրեն մեղավոր չի ճանաչել երկու մեղադրանքներում: Շաբաթ նրան գտել էին մահացած իր տանը:

Обвиненный в проникновении в Капитолий мужчина покончил с собой
Мужчина из Джорджии, который был обвинен в незаконном проникновении на территорию Капитолия во время штурма здания сторонниками президента США Дональда Трампа, покончил с собой, сообщает издание New York Times со ссылкой на заключение судмедэкспертов.
Сообщается, что 53-летний финансовый консультант Кристофер С. был задержан после штурма Капитолия на прошлой неделе. Согласно судебным документам, ему были предъявлены обвинения в незаконном проникновении на территорию Капитолия, а также нарушении комендантского часа.
Сам Кристофер, представ перед судом в четверг, не признал себя виновным по обоим обвинениям. В субботу он был найден мертвым в своем доме.