ԱՄՆ-ում մեկ օրում հայտնաբերվել է COVID-19 ավելի քան 229 հազար դեպք
ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային վարակի դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել է 229 հազարով, գրանցվել է ևս 3,7 հազար մահ, հաղորդում է Ջոնս Հոփկինսկի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ում անցած 24 ժամվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի 229 386 նոր դեպք, մահացել է 3769 վարակակիր:
Համավարակի սկզբից ի վեր, ըստ Հոփկինսի համալսարանի, ԱՄՆ-ում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 23 միլիոն դեպք, մահացել է ավելի քան 388 հազար մարդ:

В США выявили более 229 тысяч случаев COVID-19 за сутки
Число выявленных в США случаев заражения коронавирусом выросло за сутки на 229 тысяч, было зарегистрировано еще 3,7 тысячи летальных исходов, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По данным университета, в США за минувшие 24 часа зафиксировали 229 386 новых случаев заражения коронавирусом, 3 769 пациентов с подтвержденным заболеванием скончались.
С начала эпидемии, как сообщает университет Хопкинса, в США выявили более 23 миллионов случаев заражения коронавирусом, скончались более 388 тысяч человек.