Ինդոնեզիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 34-ի
Ինդոնեզիայի Սուլավեսի կղզում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 26-ի, հայտնում է Agence France-Presse-ը՝ հղում անելով Աղետների կառավարման ազգային խորհրդին (BNPB):
6,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Արևմտյան Սուլավեսի նահանգի Մամուջու քաղաքի մոտակայքում:
Շրջանում բազմաթիվ շինություններ են փլուզվել: Փրկարարները ծանր տեխնիկա են օգտագործում՝ մարդկանց փլատակներից դուրս բերելու համար:
Ավելի ուշ Agence France-Presse-ը, հղում անելով տեղական իշխանություններին, հաղորդել է երկրաշարժի զոհերի թվի ավելացման մասին՝ մինչև 34:

В Индонезии число жертв землетрясения выросло до 34
Число жертв землетрясения на индонезийском острове Сулавеси увеличилось до 26, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на Национальное управление по противодействию стихийным бедствиям (BNPB).
Землетрясение магнитудой 6,2, эпицентр которого располагался недалеко от города Мамуджу в провинции Западный Сулавеси.
В регионе произошли многочисленные обрушения зданий. Спасатели используют тяжелую технику для извлечения людей из-под завалов.
Позднее агентство Франс Пресс со ссылкой на местные власти сообщило об увеличении числа жертв землетрясения до 34.