ԱՄՆ-ն 100 օրով կդադարեցնի օտարերկրյա քաղաքացիների վտարումը
ԱՄՆ-ը 100 օրով կդադարեցնի օտարերկրյա քաղաքացիների վտարումը Ներքին անվտանգության նախարարության արդյունավետության բարձրացման համար, նշել են գերատեսչությունում:
«100 օրվա ընթացքում` 2021 թվականի հունվարի 22-ից, Ներքին անվտանգության վարչությունը կդադարեցնի արտաքսման ենթական ոչ քաղաքացիների վտաարումը, որպեսզի ապահովվի միգրացիոն օրենքների կիրառման արդար և արդյունավետ համակարգ, որն առաջնահերթություն է տալիս ազգային անվտանգության, սահմանների անվտանգության և հանրային անվտանգության պահպանմանը», - ասված է հայտարարության մեջ:
Նշվում է, որ այս միջոցը նախարարությանը հնարավորություն կտա ռեսուրսներ ուղղել երկրի առավել հրատապ խնդիրները լուծելու համար, ներառյալ գործառնական խնդիրները հարավ-արևմտյան սահմանին՝ վերջին մեկ դարի ամենալուրջ առողջական ճգնաժամի ֆոնին:

США приостановят депортацию на 100 дней
США на 100 дней приостановят депортацию, чтобы повысить эффективность работы министерства внутренней безопасности, заявило ведомство.
«На 100 дней, начиная с 22 января 2021 года, министерство внутренней безопасности приостановит высылку неграждан, которые должны были быть депортированы, чтобы обеспечить справедливую и эффективную систему исполнения миграционного законодательства, в которой первостепенное внимание уделяется защите национальной безопасности, безопасности границ и общественной безопасности», - говорится в заявлении.
Отмечается, что эта мера позволит министерству направить ресурсы на решение самых насущных проблем страны, в том числе оперативных задач на юго-западной границе в разгар самого серьезного кризиса в сфере общественного здравоохранения за век.