Կոնգրեսականը զենքով փորձել է մտնել Կապիտոլիումի շենք
Կապիտոլիումի ոստիկանությունը քննում է հանրապետական կոնգրեսական Էնդի Հարիսի հետ կապված միջադեպը, որը հինգշաբթի փորձել է զենքով մտնել Ներկայացուցիչների պալատ, բայց մետաղի դետեկտորի շրջանակի պատճառով կանգնեցվել է, հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին:
Հաղորդվում է, որ մետաղի դետեկտորի ազդանշանի պատճառն ատրճանակն էր, որը քաղաքական գործիչն ուներ իր հետ:
Ոստիկանները չեն թողել, որ կոնգրեսականը ներս մտնի: Հարիսը խնդրել է իր գործընկերոջը՝ Ջոն Կատկոյին, որ պահի զենքը: Վերջինս, սակայն, հրաժարվել է՝ վկայակոչելով լիցենզիայի բացակայությանը:
Դրանից հետո Հարիսը դուրս է եկել շենքից և շատ շուտ վերադարձել՝ ազատ անցնելով Ներկայացուցիչների պալատ:

Конгрессмен пытался зайти в здание Капитолия с оружием
Полиция Капитолия расследует инцидент с конгрессменом-республиканцем Энди Харрисом, который в четверг попытался пройти в зал палаты представителей с оружием, однако был остановлен из-за срабатывания рамки металлодетектора, сообщает телеканал CNN со ссылкой на источники.
Как сообщается, причиной сигнала металлодетектора стал пистолет, который был у политика при себе.
Полицейский не пропустил конгрессмена, и тогда Харрис попросил своего коллегу, члена палаты представителей Джона Катко, подержать оружие.
Тот, однако, отказался, сославшись на отсутствие лицензии. После этого Харрис вышел из здания и очень скоро вернулся, свободно пройдя в палату представителей. На этот раз рамка не сработала.