Հայաստանի հանդեպ թշնամական գործողությունների դադարեցումը կարող է պայմաններ ստեղծել տարածաշրջանում վստահության ձևավորման համար. Նաղդալյան
22/01/2021 13:07
Թուրք-ադրբեջանական ղեկավարության հայտարարությունները որևէ ձևով չեն ամրապնդվում գործողություննեուով: Ավելին, դրանք հակասում են միմյանց: Այդ մասին ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի հարցին:
Հիշեցնենք՝ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Չավուշօղլուն հայտարարել էր, թե, եթե խաղաղությունը երկարատև լինի, Թուրքիան և Ադրբեջանը պատրաստ են քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու ուղղությամբ։
«ԵԱՀԿ հանձնառությունների խախտումներով Հայաստանի սահմանների մոտ իրականացվող թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները չեն վկայում, որ թուրք-ադրբեջանական ղեկավարությունը խաղաղ մտադրություններ ունի Հայաստանի հանդեպ: Հայաստանի հանդեպ թշնամական գործողությունների դադարեցումը կարող է պայմաններ ստեղծել տարածաշրջանում վստահության ձևավորման համար», - ասել է Նաղդալյանը:

Прекращение враждебных действий в отношении Армении может создать условия для формирования доверия в регионе – МИД Армении
22/01/2021 13:11
Заявления турецко-азербайджанского руководства никак не подкрепляются действиями, и противоречат друг другу. Об этом заявила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, отвечая на вопрос PanARMENIAN.Net.
Ранее глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу заявил, что Анкара и Баку готовы предпринять шаги для урегулирования отношений с Арменией, если мир будет долгосрочным.
«Проводимые у границ Армении турецко-азербайджанские учения с нарушением обязательств ОБСЕ не свидетельствуют, что турецко-азербайджанское руководство имеет мирные намерения в отношении Армении. Прекращение враждебных действий в отношении Армении может создать условия для формирования доверия в регионе», - отметила Нагдалян.