Պատերազմն իր դաժանությամբ հայ ժողովրդի գլխին բերել է Նիկոլ Փաշինյանը. Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
«Պատերազմը հասունացրել է, պատերազմն իր դաժանությամբ հայ ժողովրդի գլխին բերել է Նիկոլ Փաշինյանը», - ասաց նա։
Աշոտյանի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը երկուսուկես տարի միտունավոր քանդում էր բանակցային դիրքերը, տարածաշրջան էր հրավիրում Թուրքիային։
«Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 24-ի իր ուղերձում չէր դատապարտել Թուրքիային, որևէ կծու, թթու խոսք չէր ասել Թուրքիայի հասցեին, նա չէր խոսում ցեղասպանության մասին տարբեր ամբիոներից», - ասաց ՀՀԿ-ականը։
Ըստ Աշոտյանի՝ առնվազն քաղաքական առումով Նիկոլ Փաշինյանը դավաճան է։
Նա ասաց, թե ցեղասպանության մասին չէր խոսում նաև Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Այս իշխանությունները նպատակուղղված ամեն ինչ անում էին, որ այսպես լինի, ցավոք սրտի, մեզ բոլորից չհաջողվեց կանխել այս արհավիրքը, թեպետ, մենք աղաղակում էինք։ Ժողովրդի աչքերն ու ականջները, ցավոք, այդ ժամանակ փակ էին, ցավում եմ ՝ ականջները, աչքերը բացելու համար պահանջվեց մեր զավակների արյունը», - ասաց Աշոտյանը։

The war was visible, vice president of Republican Party of Armenia Armen Ashotyan told the reporters today.
“The war has been matured and brought on our head by Nikol Pashinyan,” he said.
Ashotyan stressed that for 2,5 years Nikol Pashinyan intentionally was ruining the negotiation positions, inviting Turkey to the region.
“In his April 24 speech Nikol Pashinyan did not condemn Turkey, did not say any bitter word in its address, he was not speaking about the genocide from different chairs,” Ashotyan said.
He said at least in political regard Nikol Pashinyan is a traitor.
Party’s vice president said that the NA speaker Ararat Mirzoyan was not speaking about genocide either.
“These authorities were intentionally doing everything to be so, unfortunately, we all did not succeed to prevent this disaster, though we were voicing about it. Unfortunately, that time the eyes and ears of the people were closed. It is painful that the blood of our sons was needed to open them,” Ashotyan said.