«Աերոֆլոտը» չեղարկում է չվերթերը դեպի Երևան և մի շարք այլ քաղաքներ մարտ-ապրիլին
«Աերոֆլոտը» ընկերությունը հայտնում է, որ մարտ-ապրիլ ամիսներին չեղարկվում են Ռուսաստանից իրականացվող մի շարք կանոնավոր միջազգային չվերթներ` կորոնավիրուսի համաճարակի հետ կապված շարունակական սահմանափակումների պատճառով:
Մոսկվայից թռիչքները մարտի 28-ից ապրիլի 30-ը չեղարկվել են դեպի Ակտաու, Ակտոբե, Ալիկանտե, Ալմաթի, Ամստերդամ, Ատիրաու, Աթենք, Բաքու, Բանգկոկ, Բարսելոնա, Բեյրութ, Բեռլին, Բիշքեկ, Բրյուսել, Բոլոնիա, Բուդապեշտ, Բուխարեստ, Բուխարա, Վալենսիա, Վարշավա, Վաշինգտոն, Վենետիկ, Վիեննա, Վերոնա, Վիլնյուս, Հավանա, Համբուրգ, Հանովեր, Հոնկոնգ, Գուանչժոու, Դենպասար, Դրեզդեն, Դուբլին, Դյուսելդորֆ, Երևան, Զագրեբ, Կարագանդա, Քիշնև, Կոլոմբո, Կոպենհագեն, Կոստանայ, Լառնակու, Լոս Անջելես, Լիոն, Լիսաբոն, Լյուբլյանա, Մադրիդ, Մայամի, Մալագա, Մարսել, Միլան, Մումբայ, Մյունխեն, Նիցցա, Նյու Յորք, Նեապոլ, Օսակա, Օսլո, Օշ, Փարիզ, Պրահա, Պեկին, Պուխետ, Ռիգա, Հռոմ, Ռիմինի, Սալոնիկ , Սամարղանդ, Սոֆիա, Ստոկհոլմ, Տալլին, Տաշքենդ, Թեհրան, Թել Ավիվ, Տեներիֆե, Տիվատ, Ուլան Բատոր, Մայնի Ֆրանկֆուրտ, Հանոի, Հո Չի Մին քաղաք, urյուրիխ, Շանհայ, Շտուտգարտ, Շիմկենտ:
Ընկերությունը պարզաբանում է, որ չեղարկված չվերթների ուղևորները ավտոմատ կերպով հետ են ստանալու վճարված գումարները:
Հիշեցնենք՝ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ մեկնարկում է «Ճամփորդիր առանց Covid-19»-ի ծրագիրը, որի վերաբերյալ արդեն ՀՀ ու ՌԴ կառավարությունները կայացրել են որոշումներ, և ՀՀ քաղաքացիները փետրվարի 1-ից կարող են մուտք գործել ՌԴ։

«Аэрофлот» в марте-апреле отменяет рейсы в Ереван и ряд других городов
«Аэрофлот» в марте-апреле снова отменяет ряд регулярных международных рейсов из РФ из-за продолжения действия ограничений в связи с пандемией коронавируса, сообщает компания.
С 28 марта по 30 апреля отменены рейсы из Москвы в Актау, Актобе, Аликанте, Алматы, Амстердам, Атырау, Афины, Баку, Бангкок, Барселону, Бейрут, Берлин, Бишкек, Брюссель, Болонью, Будапешт, Бухарест, Бухару, Валенсию, Варшаву, Вашингтон, Венецию, Вену, Верону, Вильнюс, Гавану, Гамбург, Ганновер, Гонконг, Гуанчжоу, Денпасар, Дрезден, Дублин, Дюссельдорф, Ереван, Загреб, Караганду, Кишинёв, Коломбо, Копенгаген, Костанай, Ларнаку, Лос-Анджелес, Лион, Лиссабон, Любляну, Мадрид, Майами, Малагу, Марсель, Милан, Мумбай, Мюнхен, Ниццу, Нью-Йорк, Неаполь, Осаку, Осло, Ош, Париж, Прагу, Пекин, Пхукет, Ригу, Рим, Римини, Салоники, Самарканд, Софию, Стокгольм, Таллин, Ташкент, Тегеран, Тель-Авив, Тенерифе, Тиват, Улан-Батор, Франкфурт-на-Майне, Ханой, Хошимин, Цюрих, Шанхай, Штутгарт, Шымкент.
Компания уточняет, что пассажирам отменённых рейсов возврат денежных средств будет осуществлён автоматически.
Напомним, что сегодня премьер Армении Никол Пашинян заявил, что авиасообщение между Арменией и Россией восстановится с 1 февраля в рамках программы «Путешествую без ковид».
«При отрицательном тесте граждане Армении смогут въехать на территорию России с 1 февраля. Авиарейсы будут выполняться в конкретные аэропорты. Программа пилотная – до 1 марта, но на практике, думаем, она будет работать и в дальнейшем», - заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.