Թեհրանի արևմուտքում մի քանի րոպե լսվել են ազդանշանային շչակների ձայներ
Ստամբուլից Իրան ուղևորվող թուրքական ինքնաթիռը ուղղութունը փոխել է դեպի Բաքու, այն բանից հետո, երբ սոցցանցերում հաղորդագրություններ են տարածվել, թե Թեհրանի և նրա շրջակայքում լսվել են ազդանշանային շչակների ձայներ:
Հաղորդվում է, որ մի քանի րոպե տևողությամբ շչակների ձայները լսվել են Թեհրանի արևմուտքում, և Turkish Airlines ավիաընկերության չվերթը, որը նախապես ծրագրված էր ժամանել Իրան, տեղափոխվել է Բաքու:
Տեղական լրատվամիջոցները նշում են, որ երկու իրադարձություններն «իրար հետ կապ չունեն»:
«Թուրքական ավիաուղիների ինքնաթիռի օդաչուն եղանակային պայմանների պատճառով է փոխել երթուղին դեպի Բաքու և կվերադառնա Թեհրան, երբ եղանակային պայմանները կայունանան», - հայտնում է Tasnim գործակալությունը:
Տեղական մեկ այլ լրատվական գործակալություն՝ ISNA-ն, հաղորդում է, որ ազդանշանը միացել է «Թեհրանի ճգնաժամային կառավարման կազմակերպության աշխատանքում խափանման պատճառով»:
Թեհրանի ճգնաժամային կառավարման կազմակերպության գլխավոր տնօրենը հայտարարել է, որ ազդանշանն անվտանգության ահազանգ է, «որը միացել է ուժեղ անձրևի պատճառով առաջացած խափանման հետևանքով»:

The sirens were heard for several minutes in western Tehran
An Iran-bound Turkish flight from Istanbul was diverted to Baku, as reports of sirens in and around parts of Tehran circulated on social media.
The sirens were heard for several minutes in western Tehran, according to reports, as the Turkish Airlines flight originally set to arrive in Iran was rerouted to Baku in Azerbaijan.
But local media said the two events were “unrelated.”
“The pilot of the Turkish Airlines plane changed its route to Baku due to weather conditions and will return to Tehran as the weather conditions stabilize,” the semi-official Tasnim news agency has reported, citing the Public Relations office of the Imam Khomeini airport.
Another local news agency, ISNA, reported the siren was due to a “disruption in the sound of an organization,” quoting Hamidreza Goudarzi, Tehran Governor’s Deputy for Security.
The director general of Tehran’s crisis management organization said the siren was a security alarm “activated due to a leak caused by heavy rainfall.”