Թեհրանի արևմուտքում մի քանի րոպե լսվել են ազդանշանային շչակների ձայներ
Ստամբուլից Իրան ուղևորվող թուրքական ինքնաթիռը ուղղութունը փոխել է դեպի Բաքու, այն բանից հետո, երբ սոցցանցերում հաղորդագրություններ են տարածվել, թե Թեհրանի և նրա շրջակայքում լսվել են ազդանշանային շչակների ձայներ:
Հաղորդվում է, որ մի քանի րոպե տևողությամբ շչակների ձայները լսվել են Թեհրանի արևմուտքում, և Turkish Airlines ավիաընկերության չվերթը, որը նախապես ծրագրված էր ժամանել Իրան, տեղափոխվել է Բաքու:
Տեղական լրատվամիջոցները նշում են, որ երկու իրադարձություններն «իրար հետ կապ չունեն»:
«Թուրքական ավիաուղիների ինքնաթիռի օդաչուն եղանակային պայմանների պատճառով է փոխել երթուղին դեպի Բաքու և կվերադառնա Թեհրան, երբ եղանակային պայմանները կայունանան», - հայտնում է Tasnim գործակալությունը:
Տեղական մեկ այլ լրատվական գործակալություն՝ ISNA-ն, հաղորդում է, որ ազդանշանը միացել է «Թեհրանի ճգնաժամային կառավարման կազմակերպության աշխատանքում խափանման պատճառով»:
Թեհրանի ճգնաժամային կառավարման կազմակերպության գլխավոր տնօրենը հայտարարել է, որ ազդանշանն անվտանգության ահազանգ է, «որը միացել է ուժեղ անձրևի պատճառով առաջացած խափանման հետևանքով»:

На западе Тегерана в течение нескольких минут были слышны сирены
Турецкий самолет, направлявшийся в Иран из Стамбула, был перенаправлен в Баку, поскольку в социальных сетях распространялись сообщения о сиренах в некоторых частях Тегерана и его окрестностях
Сообщается, что в течение нескольких минут сирены были слышны в западном Тегеране, рейс Turkish Airlines, который первоначально должен был прибыть в Иран, был перенаправлен в Баку.
Местные СМИ заявили, что эти два события «не связаны».
«Пилот самолета Turkish Airlines изменил свой маршрут в Баку из-за погодных условий и вернется в Тегеран, когда погодные условия стабилизируются», - сообщило агентство Tasnim.
Другое местное информационное агентство ISNA сообщило, что сирена была вызвана «нарушением работы организации по управлению кризисами Тегерана.
Генеральный директор организации по управлению кризисами Тегерана сказал, что сирена была сигналом системы безопасности, «сработавшим из-за неполадков, вызванных сильным дождем»