Վրաստանը պարզեցնում է օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքի կանոնները
Փետրվարի 1-ից Վրաստանը պարզեցնելու է օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքի կանոնները: Այս մասին հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Նաթիա Տուրնավան:
Մասնավորապես, բոլոր օտարերկրացիներին, որոնք ավարտել են պատվաստման ամբողջական կուրսը քովրդի ցանկացած պատվաստանյութով, թույլատրվում են մուտք գործել երկիր:
Նրանք պետք է ներկայացնեն ՊՇՌ բացասական թեստի պատասխան, որը պետք է արված լինի վերջին 72 ժամվա ընթացքում: Վրաստանում գտնվելու երրորդ օրը նրանք ստիպված կլինեն վերստուգում անցնել:
Փոխվում են նաև Վրաստանի քաղաքացիների համար երկիր մուտք գործելու կանոնները: ՊՇՌ թեստի բացակայության դեպքում նրանք ութ օր կմնան ինքնամեկուսացման մեջ: Եթե ՊՇՌ թեստը բացասական է, նրանք կկարողանան թեստ հանձնել երկրում գտնվելու երրորդ օրը և դուրս գալ ինքնամեկուսացումից:

Грузия упрощает правила въезда для иностранных граждан
С 1 февраля Грузия упрощает правила въезда для иностранных граждан. Об этом сообщила министр экономики Натия Турнава.
В частности, в страну будут пускать всех иностранцев, прошедших полный курс вакцинации любой ковид-вакциной.
Им необходимо представить отрицательный результат ПЦР-теста, который должен быть проведен в течение последних 72 часов. На третий день пребывания в Грузии им придется пройти повторное тестирование.
Меняются и правила въезда в страну для граждан Грузии. При отсутствии ПЦР-теста они перейдут в самоизоляцию на восемь дней. При наличии негативного результата ПЦР-теста они смогут сдать повторный тест на третий день пребывания в стране и выйти из самоизоляции.
Отметим, что с 1 февраля в Грузии будут сняты ограничения на международное регулярное авиасообщение.