Արցախում այս պահին սոցիալական և հումանիտար որևէ խնդիր չկա. նախարար
Հետպատերազմական Արցախում այս պահին սոցիալական և հումանիտար որևէ խնդիր չկա, դրանում հավատացնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը:
Որպես ասվածի ապացույց նա նշեց, որ նոյեմբերի 10-ին Արցախում բնակվում էր ընդամենը մի քանի հարյուր արցախցի, իսկ այսօր Արցախի բնակչության թիվը ավելին է՝ քան 100 հազարը:
«Կորցրած տարածքների բնակչությունից ավելի քան 5000 հոգի բնակվում է Արցախում», - նշեց նախարարը՝ ավելացնելով, որ այս պահին Արցախում ամբողջությամբ վերականգնված է գազամատակարարումն ու էլեկտրամատակարարումը: Գրեթե ամբողջությամբ վերականգնված է կապը:

В Карабахе нет каких-либо социальных и гуманитарных проблем – Минтруда Армении
В поствоенном Арцахе на данный момент нет каких-либо социальных и гуманитарных проблем, заявил министр труда и по социальным вопросам Армении Месроп Аракелян.
По его словам, если по состоянию на 10 ноября в Арцахе проживало всего несколько сотен человек, то сейчас - более 100 тысяч человек.
«Пять тысяч человек, проживавших ранее на территориях, которые сейчас потеряны, живут сейчас в Арцахе. Полностью восстановлено газо- и электроснабжение, частично - связь. Армения продолжает оставаться гарантом социальной безопасности Арцаха», - отметил Аракелян.