Եթե բերեիք Արցախի տարածքների դեօկուպացիայի մասին նախագիծ՝ կհասկանայի, բայց արտահերթ նիստ՝ դատական հարցի քննարկման համար՝ չեմ հասկանում. ԼՀԿ պատգամավոր
03/02/2021 11:26
Ներկա իրավիճակում, երբ առաջնահերթությունը անվտանգային հարցերն են, որքանո՞վ են հրատապ արտահերթ նիստի օրակարգային հարցերը, որոնք վերաբերում են դատական համարագին, ԱԺ արտահերթ նիստում հարց բարձրացրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Տարոն Սիմոնյանը:
«Եթե դուք բերեիք նախագիծ, ասենք, Արցախի օկուպացված տարածքների դեօկուպացիայի օրենքն ընդունելու մասին՝ կհասկանայի: Նախագիծ բերեիք «Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին՝ էլի կհասկանայի, նախագիծ բերեիք բանակաշինության բնագավառում արմատական փոփոխություններ կատարելու մասին՝ կհասկանայի, որովհետև մեր այսօրվա առաջնահերթյունն անվտանգային խնդիրն է: Հիմա բերել եք դատական օրենսգիրք: Դուք գիտեք, որ ես դատական բարեփոխումների կողմնակից եմ, բայց առաջնահերթ կարգով արտահերթ նիստ՝ էս հարցի քննարկման համար՝ չեմ հասկանում», - նշեց պատգամավորը:

Opposition MP slams ruling force for ignoring key issues and convening special session for secondary ones
03/02/2021 11:49
In the current situation when the priority is security, the agenda issues of the extraordinary session relating to the judicial system raise questions, lawmaker from Bright Armenia faction Taron Simonyan stated in the NA today.
“If you have brought a bill for example on adopting law on de-occupation of the occupied territories of Artsakh, or bill on making changes in the law on Arms I would have understood, if you have brought a bill on radical changes in the apartment construction sector I would have understood as today’s priority is security issue. Now you have brought judicial legislation. You know that I am for the judicial reforms but I don’t understand convening extraordinary session on this issue,” the deputy said.