Սպիտակ տունը հայտնել է, որ ԱՄՆ-ն կշարունակի աշխատել տիեզերական ուժերի ստեղծման ուղղությամբ
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը կշարունակի աշխատել տիեզերական ուժերի ստեղծման ուղղությամբ: Այս մասին երեքշաբթի Twitter-ում գրել է Սպիտակ տան խոսնակ Ջեն Փսակին:
«Մենք անհամբեր սպասում ենք ԱՄՆ Տիեզերական ուժերի ուղղությամբ աշխատանքների շարունակմանը և թիմի անդամներին հրավիրում ենք ցանկացած պահի միանալ մեզ խորհրդակցությունների սենյակում՝ կիսվելու իրենց կատարած կարևոր աշխատանքի մասին նորություններով», - ասել է նա:
2018 թվականի հունիսի 18-ին ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը Պենտագոնին հանձնարարել էր ստեղծել Տիեզերական ուժեր՝ որպես երկրի զինված ուժերի լիարժեք ճյուղ:

В Белом доме заявили, что США продолжат работу над Космическими силами
Администрация президента США Джо Байдена продолжит работать над Космическими силами. Об этом во вторник в Twitter написала пресс-секретарь Белого дома Джен Псаки.
«Мы ожидаем продолжения работы над Космическими силами США и приглашаем членов команды присоединиться к нам в конференц-зале в любое время и поделиться новостями о проводимой ими важной работе», - заявила она.
18 июня 2018 года бывший президент США Дональд Трамп отдал распоряжение Пентагону создать Космические силы в качестве полноценного вида вооруженных сил страны.