ՀՀ քաղաքացիները կարող են մուտք գործել Վրաստան բացառապես օդային ճանապարհով և COVID-19-ի պատվաստման ամբողջական կուրսն անցնելուց հետո
03/02/2021 14:55
ՀՀ քաղաքացիների՝ Վրաստան մուտքը հնարավոր է բացառապես օդային ճանապարհով՝ COVID-19-ի պատվաստման ամբողջական կուրսն (երկու դոզա) անցնելուց հետո։ Այդ մասին ասված է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ մամուլում տեղեկատվություն էր շրջանառվում, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն ազատ է COVID-19-ի թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում։
«Տեղեկացնում ենք, որ Վրաստանի կառավարության սահմանած նոր կարգավորումներով Հայաստանը չի մտնում այն երկրների ցանկում, որի քաղաքացիները կարող են COVID-19-ի թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում մուտք գործել Վրաստան», - ասված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Граждане Армении могут попасть в Грузию только воздушным путем после прохождения полного курса вакцинации от COVID
03/02/2021 15:54
Граждане Армении могут пересечь границу Грузии исключительно воздушным путем после прохождения полного курса вакцинации от COVID-19 (две дозы). Об этом сообщает МИД Армении.
Согласно новому регулированию, утвержденному правительством Грузии, Армения не включена в список тех стран, граждане которых могут въехать в страну при наличии отрицательного теста на COVID-19.