Արարատում Փաշինյանը չի քննարկել Տիգրանաշեն բնակավայրն առաջիկայում Ադրբեջանին հանձնելու մասին հարցը
Լրատվամիջոցներում հայտնված այն տեղեկությունը, թե փետրվարի 3-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Արարատի մարզ կատարած այցելության ընթացքում քննարկվել է Տիգրանաշեն բնակավայրն առաջիկայում Ադրբեջանին հանձնելու մասին հարցը, իրականությանը չի համապատասխանում, այս մասին հայտնում են Արարատի մարզպետարանից։
«Այցելության ժամանակ քննարկվել են բացառապես մարզում իրականացված և իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցերի այն շրջանակը, որն ավելի վաղ ներկայացվել է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Խնդրում ենք այսուհետ չտարածել նման ապատեղեկատվություն և զերծ մնալ ներքին և արտաքին թշնամիների շահերը սպասարկելուց», - նշված է տարածված հաղորդագրությունում։

The information according to which Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan discussed the issue on handing over Tigranakert to Azerbaijan in near future during his February 3 visit to Ararat province does not correspond to reality.
“During the visit wide range of issues on exclusively programs implemented and to be implemented in the province were discussed,” the press release issues by Ararat governor’s office reports.
The office also requested not to spread misinformation and refrain from serving the interests of domestic and external enemies.