Ճապոնիայում բախվել են սուզանավն ու առևտրային նավը
Առնվազն երեք մարդ է տուժել Կոտի պրեֆեկտուրայի ափերի մոտ Ճապոնիայի ինքնապաշտպանական ուժերի սուզանավի և առևտրային նավի բախման հետևանքով, հայտնում է Kyodo-ն՝ հղում անելով ռազմական պաշտոնյաներին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էր Ճապոնիայի կառավարության գլխավոր քարտուղար Կացունոբու Կատոն, երկու նավերի իրանների վնասվածք չի գրանցվել: Սակայն, ըստ Kyodo գործակալության աղբյուրների՝ բախման հետևանքով ճապոնական ինքնապաշտպանական ուժերի սուզանավը փոքր վնաս է ստացել իրանի վերին հատվածում, բայց դա չի ազդում դրա կառավարման վրա:
Ենթադրվում է, որ բախումը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ սուզանավը խորասուզվում էր: Բացի այդ, հաղորդվում է, որ սուզանավում գտնվող անձնակազմի երեք անդամներ թեթև վնասվածքներ են ստացել:

В Японии подлодка столкнулась с коммерческим судном
Не менее трех человек пострадали в результате столкновения подводной лодки Сил самообороны Японии с коммерческим судном у берегов префектуры Коти, сообщило агентство Киодо со ссылкой на представителей военных кругов.
Как заявил ранее генеральный секретарь японского правительства Кацунобу Като, повреждений корпусов обоих судов не зафиксировано. Однако, по данным источников агентства Киодо, в результате столкновения подлодка сил самообороны Японии получила незначительные повреждения в верхней части корпуса, однако это не влияет на ее управление.
Предполагается, что столкновение произошло во время того, как подлодка совершала погружение. Кроме того, сообщается, что трое из находящихся на подлодки служащих получили незначительные ушибы.