Մյանմայում տասնյակ հազարավոր մարդիկ մասնակցում են բողոքի ցույցերին
Տասնյակ հազարավոր մարդիկ մասնակցում են Մյանմայում ռազմական բռնագրավման դեմ բողոքի ցույցերին, որոնք շարունակվում են արդեն երրորդ օրն անընդմեջ, ոստիկանությունը ջրցան մեքենաներ է օգտագործել ցուցարարներին ցրելու համար, երկուշաբթի հաղորդում է Mizzima լրատվական պորտալը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
Ջրային թնդանոթներ են օգտագործվել Մյանմայի մայրաքաղաք Նայպյիդաուում: Պորտալը հրապարակում է մայրաքաղաքում ցույցի և ջրցան մեքենաների օգտագործման լուսանկարներ: Տուժածների մասին դեռ տեղեկություններ չկան:
Ցուցարարների պահանջները բոլոր քաղաքներում նույնն են. նոր գումարման խորհրդարանի առաջին նստաշրջանը, որի պատգամավորներն ընտրվել են նոյեմբերի 8-ին կայացած ընդհանուր ընտրություններում, և պետության ղեկավարների՝ նախագահ Ու Ուին Մյինթի և Պետական   խորհրդական (փաստացի վարչապետ) Աուն Սան Սու Չժիի ազատ արձակումը, որոնք գտնվում են Նայպիդաում տնային կալանքի տակ:

В Мьянме десятки тысяч людей участвуют в протестах
Десятки тысяч людей принимают участие в протестах против захвата власти военными в Мьянме, которые идут уже третий день подряд, полиция применила водометные пушки для разгона демонстрантов, сообщает в понедельник новостной портал MIzzzima в своем аккаунте в социальной сети Twitter.
Водометы были применены в столице Мьянмы городе Нейпьидо. Портал публикует фотографии демонстрации, проходящей в столице, и применения водометов. Информации о пострадавших пока нет.
Требования демонстрантов едины во всех городах: первая сессия парламента нового созыва, депутаты которого были избраны на всеобщих выборах 8 ноября, и освобождение руководителей государства – президента У Вин Мьинта и государственного советника (фактического премьер-министра) Аун Сан Су Чжи, находящихся в Нейпьидо под домашним арестом.