Հնդկաստանում սառցաբեկորի սողանքի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 14-ի
Հնդկաստանի Ութարաքհանդի նահանգում սառցաբեկորի սողանքի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 14-ի, հայտնում է Չամոլիի օկրուգի ոստիկանությունը, որտեղ տեղի Է ունեցել արտակարգ պատահարը:
«Շարունակվում է թունելում հայտնված անձանց փրկության գործողությունը։ Փորձեր են արվում ճանապարհ բացել շինարարական տեխնիկայի օգնությամբ թունելի ներս թափանցելու համար: Այս պահին փրկվել Է 15 մարդ, տարբեր վայրերից դուրս է բերվել 14 դի», - հայտնում է ոստիկանությունը Twitter-ում:
Հնդկաստանի ՆԳՆ տվյալներով՝ կիրակի առավոտյան սառցաբեկորի սողանքը հանգեցրել է ջրի մակարդակի բարձրացմանը Ռիշիգանգա գետում, որը ողողել է 13,2 ՄգՎտ հզորությամբ «Ռիշիգանգա» հիդրոէլեկտրակայանը:

Число погибших при сходе ледника в Индии выросло до 14 человек
Число погибших в Индии в результате схода ледника в штате Уттаракханд выросло до 14, сообщила полиция округа Чамоли, где произошло ЧП.
«Продолжается операция по спасению тех, кто оказался в туннеле. Предпринимаются попытки открыть путь, проникнув внутрь туннеля с помощью строительной техники. На данный момент спасено 15 человек и извлечено 14 тел из разных мест», - сообщила полиция в Twitter.
По данным МВД Индии, сошедший в воскресенье утром ледник привел к подъему уровня воды в реке Ришиганга, которая смыла гидроэлектростанцию «Ришиганга» мощностью 13,2 МВт. Внезапное наводнение также повлияло на проект гидроэлектростанции НТПК (крупнейшая энергетическая компания Индии) в Таповане на реке Дхаулиганга.