Հայաստանն արդունավետ է համարում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեությունը. Նախարարն ընդունել է Մուրադովին
Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, հայտնում են ՊՆ-ից:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ գերիների փոխանակման գործընթացում ակտիվ դերակատարում ունենալու, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին աջակցելու համար և գոհունակությամբ նշել ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեության արդյունավետությունը։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է փոխգործակցության մի շարք խնդիրների և այդ առնչությամբ ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին ներկայացրել իր դիտարկումները։ Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման համար իրականացվող քայլերի շարունակականության անհրաժեշտությունը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ռուսական կողմի միջնորդությամբ Ադրբեջանից Հայաստան է վերադարձել 5 ռազմագերի:

Armenia’s DM meets commander of Russian peacekeeping troops deployed in Karabakh, thanks for active role in exchange of captives
10/02/2021 12:27
Armenia’s Defense Minister Vagharshak Harutyunyan received today commander of the Russian peacekeeping troops deployed in Karabakh Rustam Muradov. This was reported by MOD press service.
Harutyunyan expressed gratitude to Muradov for the active role in the process of exchange of captives and assistance on the search works of the missing.
The minister also stressed that effective activity of the peacekeeping troops in Karabakh.
During the meeting the interlocutors also referred to a number of issues.
Vagharshak Harutyunyan stressed the need of consistent steps for the maintenance of reached arrangements.