Իսպանիայում ձերբակալել են Ինտերպոլի գործակալ ներկայացող տղամարդու
Իսպանիայի ազգային ոստիկանությունը Ալիկանտեում բերման է ենթարկել մի տղամարդու, որը հարյուրավոր կանանց լուսանկարներ էր տարածում պոռնոգրաֆիկ բնույթի կայքերում՝ առանց նրանց համաձայնության, ընդ որոմ անձնական շփումների ժամանակ ներկայանում էր որպես Ինտերպոլի գործակալ, հայտնում է գերատեսչությունը:
«Նա ներկայանում էր որպես Ինտերպոլի գործակալ, որպեսզի ծանոթությունների կայքի միջոցով հրապարակի կանանց սեռական բնույթի լուսանկարներ», - ասվում է ոստիկանության Twitter-ում:
Ձերբակալվածը 33 տարեկան է, նա ազգությամբ իսպանացի է, հաղորդում է a24.es կայքը:
Կասկածյալը ծանոթությունների կայքերում գտնում էր կանանց լուսանկարներ և զետեղում դրանք և նրանց կոնտակտները պոռնոգրաֆիկ բնույթի կայքերում: Այդ լուսանկարների հրապարակումից հետո նա կապվում էր կանանց հետ և, ներկայանալով որպես Ինտերպոլի գործակալ, հայտնում, որ լուսանկարները տեղադրվել են «օտարերկրյա մաֆիայի» կողմից, որ նրանց վտանգ է սպառնում, և անձնական հանդիպում է անհրաժեշտ՝ «ավելի մանրամասն տեղեկություններ տրամադրելու համար»:
«Կանանցից մեկը համաձայնել է անձամբ հանդիպել: Տղամարդը համոզել է նրան ինտիմ լուսանկարներ անել՝ «ստուգելու համար, որ նա հետքեր կամ սպիներ չունի, և համոզվելու, որ լուսանկարներն ինտերնետում իրենն են»: Տուժողը՝ հավատալով, որ գործ ունի իրավապահ մարմինների աշխատակցի հետ, համաձայնել է: Ավելի ուշ կասկածյալը սկսել է զանգահարել նրան և՝ սպառնալով ուղարկել այդ լուսանկարները նրա ընկերներին, պահանջել է նոր հանդիպումներ և լուսանկարներ:
Մեկ այլ կին, որը նույնպես հանդիպելու առաջարկ է ստացել, դիմել է ոստիկանություն:
Քննության ընթացքում ոստիկանությունը հայտնաբերել է 700 կնոջ 1200 լուսանկար, որոնցից ոմանք ինտիմ են: Կասկածյալի տան խուզարկության ընթացքում հայտնաբերվել են կոշտ սկավառակներ, հեռախոսներ և համակարգիչներ, զոհերի տեսանյութեր, ինչպես նաև Ինտերպոլի կեղծ փաստաթղթեր:

В Испании задержали выдававшего себя за агента Интерпола мужчину
Национальная полиция Испании задержала в Аликанте мужчину, который распространял фотографии сотен женщин без их согласия на порносайтах, при этом выдавая себя за агента Интерпола при личных контактах, сообщило ведомство.
«Он выдавал себя за агента Интерпола, чтобы публиковать фотографии сексуального характера женщин, с которыми знакомился через сайт знакомств», - говорится в сообщении полиции в Twitter.
Задержанному – 33 года, он испанец по национальности, сообщает сайт a24.es.
Подозреваемый находил на сайтах знакомств фотографии женщин и размещал их и их контакты на порносайтах. После публикации этих фотографий он связывался с женщинами и, выдавая себя за агента Интерпола, сообщал, что эти фотографии размещает «иностранная мафия», что они подвергаются опасности, и назначал личную встречу для «предоставления более подробной информации».
Одна из женщин согласилась увидеться лично. Мужчина убедил ее сделать интимные фотографии, чтобы «проверить, что у нее нет отметин или шрамов, и удостовериться, что фотографии в интернете ее». Жертва, считая, что имеет дело с представителем правоохранительных органов, согласилась. Позже подозреваемый ей начал звонить и угрожать отправить эти фотографии знакомым, требуя новых встреч и фотографий.
Другая женщина, которая также получила предложение о встрече, обратилась в полицию.
В ходе расследования полиция обнаружила 1200 фотографий 700 женщин, некоторые из них интимного характера.
При обыске в доме подозреваемого были обнаружены жесткие диски, телефоны и компьютеры, видео жертв, а также фальшивые документы Интерпола.