Փետրվարի 16-ի դրությամբ հրապարակած տվյալների հանրագումարով այս պահի դրությամբ հայկական կողմի զոհերի թիվը հասնում է 3849
16/02/2021 22:34
Արցախի Պաշտպանության բանակի հրապարակած ցուցակների համաձայն՝ փետրվարի 16-ի դրությամբ հայկական կողմի զոհերի թիվը 2364 է։ Այդ մասին Aysor.am-ին հայտնել են Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից։
Բացի այդ, հրադադարից հետո մինչ այսօր որոնողական աշխատանքերի ընթացքում Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնաբերել է 1379 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:
Փետրվարի 16-ին Արցախի նախագահը հայտնեց, որ ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է հանձնել 44-օրյա պատերազմի ժամանակ զոհված 106 անձի մարմին:
Այսպիսով՝ փետրվարի 16-ի դրությամբ հրապարակած երեք տվյալների հանրագումարով այս պահի դրությամբ հայկական կողմի զոհերի թիվը կազմում է 3849։
Հունվարի 21-ին առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հայտնել էր, որ դատաբժշկական փորձաքննություն է անցել 3450 զինծառայողի մարմին։

В соответствии с обнародованными по состоянию на 16 февраля данными, число погибших с армянской стороны в Карабахе составляет 3849 человек
16/02/2021 22:22
В соответствии с опубликованными по состоянию на 16 февраля списками министерства обороны Нагорного Карабаха, число погибших армянских военнослужащих составляет 2364. Об этом Aysor.am сообщили в пресс-службе оборонного ведомства НКР.
Кроме того, с момента окончания боевых действий в зоне конфликта по сегодняшний день Государственная служба по чрезвычайным ситуациям НКР в результате поисковых работ нашла тела 1379 погибших.
16 февраля президент НКР Араик Арутюнян сообщил, что азербайджанская сторона передала армянской стороне 106 тел погибших.
Таким образом, в сумме обнародованных данных по состоянию на 16 февраля число жертв с армянской стороны составляет 3849.
Отметим, что 21 января министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян заявила, что количество жертв, по последним данным, составляет 3450.