Արաբական կոալիցիան ոչնչացրել է Եմենի անօդաչու թռչող սարքը
Արաբական երկրների Սաուդյան Արաբիայի կողմից ղեկավարվող կոալիցիան որսացել և ոչնչացրել է Եմենի հութի ապստամբների պայթուցիկով բեռնված անօդաչու թռչող սարքը, որն ուղղված էր դեպի Սաուդյան Արաբիայի Խամիս Մուշայտ քաղաք, հայտնել է կոալիցիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Թուրի ալ-Մալկին:
Նրա խոսքով՝ «ագրեսիայի այս գործողությունները, որոնք ուղղված են Իրանի աջակցությամբ գործող հութի զինյալների կողմից քաղաքացիական անձանց և քաղաքացիական օբյեկտների կանխամտածված և համակարգված թիրախավորմանը, հավասարազոր են ռազմական հանցագործությունների»:
Կոալիցիայի ներկայացուցիչն ընդգծել է.
«Միասնական կոալիցիայի ուժերի հրամանատարությունը կշարունակի ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ օպերատիվ քայլերը՝ քաղաքացիական անձանց և քաղաքացիական օբյեկտների պաշտպանության համար՝ համաձայն միջազգային մարդասիրական օրենսդրության»:

Арабская коалиция уничтожила йеменский беспилотник
Руководимая Саудовской Аравией коалиция арабских стран перехватила и уничтожила беспилотник, начиненный взрывчаткой йеменскими повстанцами-хуситами, и направленный на саудовский город Хамис-Мушайт, сообщил официальный представитель коалиции Турки аль-Малки.
По его словам, «эти акты агрессии, направленные на преднамеренное и систематическое нанесение ударов по гражданским лицам и гражданским объектам» поддерживаемыми Ираном боевиками-хуситами, «равносильны военным преступлениям».
Представитель коалиции подчеркнул: «Командование объединенных сил коалиции будет продолжать осуществлять все необходимые оперативные действия для защиты гражданских лиц и гражданских объектов в соответствии с международным гуманитарным правом».