Գերմանիան նախատեսում է 1,5 միլիարդ եվրո ներդնել COVAX մեխանիզմի համար
Գերմանիան մտադիր է 1,5 միլիարդ եվրո ներդնել COVAX մեխանիզմի համար 2021 թվականին: Այս մասին ասվում է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստում Գերմանիայի արտգործնախարար Հեյկո Մաասի նախապատրաստված ելույթում:
Ինչպես նշել է Մաասը՝ ACT Accelerator ծրագրի մեկնարկից ի վեր Գերմանիան արդեն տրամադրել է 600 միլիոն եվրո, ինչը կօգնի կանխել զարգացած երկրներում կորոնավիրուսի բուժման մենաշնորհները և երաշխավորել պատվաստանյութերի տարածումը:
«Մենք կուժեղացնենք այս ջանքերը և լրացուցիչ 1,5 միլիարդ եվրո կներդնենք COVAX-ում 2021 թվականին», - նախարարի խոսքերն է մեջբերում РИА Новости-ն:

Германия планирует внести в механизм COVAX €1,5 млрд
Германия намерена внести €1,5 млрд в механизм COVAX в 2021 году. Об этом говорится в подготовленной речи главы МИД ФРГ Хайко Мааса, предоставленной в рамках заседания Совбеза ООН.
Как отметил Маас, Германия уже предоставила €600 млн с момента запуска проекта ACT Accelerator, который позволяет предотвращать монополии на лечение коронавируса в развитых странах и гарантировать распространение вакцин.
«Мы активизируем эти усилия и внесём в COVAX дополнительно €1,5 млрд в 2021 году», — приводит слова министра РИА Новости.