Ճապոնիայում առաջին անգամ կողմնակի ազդեցություն է գրանցվել Pfizer-ով պատվաստումներից
Ճապոնիայում տեղի բնակչի մոտ առաջին անգամ հնարավոր կողմնակի ազդեցություն է ախտորոշվել ամերիկյան Pfizer կորոնավիրուսային դեղամիջոցով պատվաստվելուց հետո: Այս մասին հաղորդվում է Ճապոնիայի վարչապետի աշխատակազմի Twitter-ի էջում:
Նշվում է, որ Տոյամա պրեֆեկտուրայի հիվանդանոցներից մեկում պատվաստումների ժամանակ մասնակիցներից մեկի մոտ ցան է առաջացել, ինչը կարող է հնարավոր կողմնակի էֆեկտ լինել:
Գրասենյակը նաև հայտարարության մեջ նշել է, որ Ճապոնիայի առողջապահության նախարարությունը շարունակում է տեղեկատվություն հավաքել հնարավոր կողմնակի ազդեցությունների վերաբերյալ և անհրաժեշտ միջոցներ է ձեռնարկում քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար:

В Японии впервые выявили побочный эффект после вакцины Pfizer
В Японии впервые диагностировали возможный побочный эффект у местного жителя после вакцинации американским препаратом от коронавируса Pfizer. Об этом сообщается на странице Офиса премьер-министра Японии в Twitter.
Отмечается, что во время процесса вакцинации в больнице префектуры Тояма у одного из пациентов появилась крапивница, которая могла стать возможным побочным эффектом.
В заявлении канцелярии также говорится о том, что министерство здравоохранения Японии продолжает собирать сведения о вероятных побочных эффектах и принимает необходимые меры по обеспечению безопасности граждан.