Արա Սաղաթելյանը շատ հանգիստ նայելու է իր երեխայի աչքերի մեջ, բայց մարդկանց ահագին մեծ քանակ իրենց երեխեքից է անեծք լսելու. Կարեն Բեքարյան (Տեսանյութ)
Քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանը պնդում է՝ այս ամբողջ ֆարսը պայթելու է։
«Բայց ես ձեզ ասեմ՝ պայթելով չի ավարտվելու, ես ուզում եմ, որ մեր ողջ իրավապահ համակարգը, հատկապես այն հատվածը, որը կապված է այս թխվող, կարվող գործընթացի հետ, աչքի առաջ ունենա հետևյալը՝ պայթելով չի ավարտվելու», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բեքարյանը։
Նա նշեց, որ Արա Սաղաթելյանը պետության զգացողությունն իր մեջ է կրում։
«Դրա համար պետք է համապատասխան դաստիարակաւթյուն, իսկ այսօր մենք անդաստիարակների իշխանության ներքո ենք ապրում, դրա համար պետք է փորձ, հմտություն, անցած ճանապարհ, որ քո կենսագրությունը գրելուց ոչ թե հիշես, որ մանկպարտեզում, միգուցե, դայակը շնորհակալություն է ասել, այլ ունենաս իրական կենսագրություն ու այդ կենսագրության մեջ պետության, երկրի հետ կապված ինչ-որ բան լինի», - ասաց քաղաքագետը։
Նա ընդգծեց՝ Արա Սաղաթելյանը շատ հանգիստ նայելու է իր երեխայի աչքերի մեջ, բայց «մարդկանց ահագին մեծ քանակ իրենց երեխեքից է անեծք լսելու»։
«Եթե Արա Սաղաթելյանն իմանար, որ մենք այսպիսի միջոցառման մեջ ենք, կասեր՝ «մի արեք, իմ խնդրով մի ծածկեք պետության կործանումը»», - ասաց Կարեն Բեքարյանը։

This whole farce will blow, political analyst, co-founder of Quartet Media Karen Bekaryan said outside the NSS building today where experts in anti-Azerbaijani propaganda are carrying out action in support of ex-head of NA staff Ara Saghatelyan arrested days ago.
“But I will tell you, it will not end up with blowing only, I want our whole law enforcement system, especially the sector related to this baking, sewing process of sewing, baking know the following – it will not just end up with blowing,” Bekaryan told the reporters.
He noted that Ara Saghatelyan bears the state feeling inside.
“For it one should have relevant upbringing while today we are living under the rule of ill-mannered, for it one should have experience, skills, passed way…have real biography and in it something connected with the state, the country,” the political analyst said.
He stressed that Ara Saghatelyan will calmly look into the eyes of his child while many people will hear “curse from their child.”