Վրաստանի ընդդիմությունը Մելիայի ձերբակալությունից հետո պատրաստվում է բողոքի ակցիաների
Վրաստանի ընդդիմության ներկայացուցիչները պատրաստվում են բողոքի ակցիաների՝ «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության նախագահ Նիկա Մելիայի ձերբակալությունից հետո: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ընդդիմադիր Գիգի Բոկերիայի հայտարարությանը:
Ըստ նրա, այդ ակցիաները կտևեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ ընդդիմությունը «չի հասել արդյունքի»:
«Երկրում մեծ ամոթ կլինի Իվանիշվիլի-Գարիբաշվիլիի կոմիկական բռնապետության հաստատումը: Կանգնեք հանուն ձեր երեխաների ապագայի», - ասել է մեկ այլ ընդդիմադիր, Վրաստանի խորհրդարանի նախկին խոսնակ Նինո Բուրջանաձեն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մելիային բերման են ենթարկել «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության գրասենյակից, գործողության ընթացքում իրավապահները արցունքաբեր գազ են օգտագործել: Ավելի քան 10 մարդ բերման է ենթարկվել ոստիկանությանը դիմադրություն ցույց տալու համար:

Оппозиция Грузии после задержания Мелии готовится к акциям протеста
Представители оппозиции Грузии после задержания председателя партии «Единое национальное движение» Ники Мелии готовятся к акциям протеста. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на заявление оппозиционера Гиги Бокерия.
По его словам, эти акции продлятся до тех пор, пока оппозиция «не достигнет результата».
«Большим позором будет установление в стране комической диктатуры Иванишвили-Гарибашвили. Встаньте для будущего ваших детей», — заявила другой оппозиционер, бывший спикер грузинского парламента Нино Бурджанадзе.
Ранее сообщалось, что Мелия был задержан в офисе партии «Единое национальное движение», в ходе операции сотрудники правоохранительных органов применили слезоточивый газ. За сопротивление полиции были задержаны более 10 человек.