Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը զինծառայողներին շնորհավորել է Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ
23/02/2021 11:03
Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարության ներկայացուցիչները շնորհավորել են հայրենիքի պաշտպանի օրվա կապակցությամբ հեռավոր դիտակետերում ծառայող զինծառայողներին:
Հրամանատարության կողմից զինծառայողներին հանձնվել են պատվոգրեր, ՌԴ ՊՆ գերատեսչական պարգևներ, իսկ լավագույն ծառայության արդյունքների հիման վրա արժեքավոր նվերներ:
Տոնական օրվա ընթացքում խաղաղապահ զինվորներին ներկայացվել է Լեռնային Ղարաբաղի ստեղծագործական, երաժշտական, պարային խմբերի և Ռազմավարական հրթիռների ուժերի երգի-պարի համույթի տոնական ծրագիր, որը հանդես կգա համերգային լայն ծրագրով մեկ շաբաթվա ընթացքում:
Ներկայումս ռուս խաղաղապահները շուրջօրյա վերահսկում են իրավիճակը և հրադադարի ռեժիմի պահպանումը: Ապահովում են քաղաքացիական տրանսպորտային միջոցների և բնակիչների տեղաշարժը Լաչինի միջանցքով, սննդամթերքի և տարբեր ապրանքների տեղափոխումը, ուղեկցում և ապահովում են ենթակառուցվածքային օբյեկտների վերականգնման համար առաջադրանքներ կատարող խմբերի անվտանգությունը:

Командование российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе поздравило военнослужащих с Днем защитника Отечества
23/02/2021 10:11
Представители командования российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе поздравили с Днем защитника Отечества военнослужащих, несущих службу на удаленных наблюдательных постах.
От имени командования РМК военнослужащим были вручены грамоты, ведомственные награды Министерства обороны РФ, а также, лучшим по результатам несения службы наблюдательным постам были подарены ценные подарки.
В ходе праздничного дня воинам-миротворцам была представлена праздничная программа творческих, музыкальных, танцевальных коллективов Нагорного Карабаха и ансамбля Песни и пляски Ракетных войск стратегического назначения, который выступит с обширной концертной программой в течение  недельного турне на всех наблюдательных постах, штабе группировки, а также для местного населения в Доме культуры.
В настоящее время российские миротворцы осуществляют круглосуточный мониторинг обстановки и контроль за соблюдением режима прекращения огня. Обеспечивают безопасность движения гражданского автотранспорта и перемещения жителей через Лачинский коридор, перевозку продовольствия и различных товаров, сопровождают и обеспечивают безопасность ремонтных бригад, выполняющих задачи по восстановлению объектов инфраструктуры.