Պուտինը խոսել է ամենամեծ սպառնալիքի մասին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ահաբեկչությունն անվանել է ամենավտանգավոր սպառնալիքը և նշել, որ դրա դեմ պայքարը շարունակվում է հեռավոր մատույցներում՝ Սիրիայում:
«Եվ ամենից առաջ, մշտական կենտրոնացում, լավ մտածված կանխարգելիչ գործողություններ են պահանջում ամենից սուր, ամենավտանգավոր սպառնալիքի՝ ահաբեկչության դեմ պայքարը», - ասել է Պուտինը Ռուսաստանի ԱԴԾ խորհրդի նիստում:
Նախագահի խոսքով՝ անցյալ տարվա դեկտեմբերին ոչնչացվել է ավազակային վերջին կազմակերպված խումբը, որը հանցագործություններ է գործել Չեչնիայի և Ինգուշեթիայի տարածքում, աշխատանքներ են տարվում հեռավոր մատույցների ուղղությամբ, այդ թվում՝ Սիրիայում:

Путин назвал самую большую угрозу
Президент РФ Владимир Путин назвал терроризм самой опасной угрозой и отметил, что борьба с ним идет и на дальних подступах - в Сирии.
«И прежде всего постоянной собранности, выверенных упреждающих оперативных действий требует борьба с самой острой, самой опасной угрозой – с терроризмом», - сказал Путин на заседании коллегии ФСБ России.
По словам президента, в декабре прошлого года была уничтожена последняя организованная бандгруппа, совершавшая преступления на территории Чечни и Ингушетии, идет работа и на дальних подступах, в том числе в Сирии.