Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը չկայացավ. ԱԺ նախագահը չեկավ և չբացեց խորհրդի նիստը. Էդմոն Մարուքյան
Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը չկայացավ, որովհետև ԱԺ նախագահը չեկավ և չբացեց խորհրդի նիստը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Նախորդ երկու անգամները ԱԺ նախագահի պարտականությունները կատարել է Լենա նազարյանը, նա բացել է նիստը, սակայն քվորում չի եղել և նիստ չի եղել։ Հիմա ես սա գնահատում եմ անհարգալից վերաբերմունք ԱԺ մեկ հինգերորդի նկատմամբ: Իմ գնահատականը հետևյալն է՝ Ազգային ժողովը չունի նախագահ», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Փետրվարի 26-ին՝ ժամը 11-ին նախատեսված էր Ազգային ժողովի խորհրդի նիստ։
Օրակարգում մեկ հարց էր՝ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացրած ռազմական դրության վերացում և երկրում ստեղծված իրավիճակի քննարկում»։

Armenia’s National Assembly session did not take place after NA speaker failed to come and open it, Bright Armenia faction head Edmon Marukyan told the reporters.
“During the previous two times the duties of the NA speaker were fulfilled by Lena Nazaryan she opened the session but it did not take place due to absence of quorum. Now, I assess it as disrespect toward the 1/5 of the NA. My assessment is the following – the National Assembly does not have a chairman,” Marukyan said.
The session of the NA Council was planned for 11 a.m. Friday.
The PAP and Bright Armenia factions initiated it to discuss the annulling of martial law and the situation created in the country.