Փետրվարի  26-ին կատարվել  է 28 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության  դեպք չի արձանագրվել։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 2 վարակակիր: Արցախում 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3124 քաղաքացու հետազոտություն, որից  501-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2385 դեպք: Կատարվել է 20 572 թեստավորում:

В Арцах 26 февраля проведено 28 тестов на коронавирус, в республике не выявлены новые случаи заражения коронавирусом.
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что в данный момент стационарное лечение проходят 2 человека с диагнозом COVID-19. В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 3096 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 501 гражданина зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2385. В Арцахе проведено 20 572 теста.